Povídky doktora Cvokaře 24. HLOUPÝ MANŽEL

12. dubna 2008 v 9:56 | Aťan |  POVÍDKY
C = Cvokař, P = pacient

C: "Tak co vám schází?"
P: "S manželem to jde nějak s kopce, pane doktore. Já jsem vždycky byla zvyklá na intelektuální společnost. Potřebuji kolem sebe život, neustálý intelektuální ruch - jestli mi, při vašem vzdělání, rozumíte. Mám ráda zajímavé informace, a také ráda ty informace předávám dál. Mám přečtené všechny díly Harryho Pottera. Třeba se mi líbila ta pasáž v pátém dílu…"
C: "Trochu jste mi pozapomněla říct, co je s vaším manželem."
P: "Vždyť bychom se k tomu plynule dostali, pane doktore. Mého manžela snad nic nezajímá. On se vůbec neumí zapojit do rozhovoru. Já do něj hučím hodiny tolik zajímavých společenských událostí... třeba, co se stalo u nás v práci, kdo se s kým vyspal, kdo se zase rozešel, kdo moc pije, kdo vůbec nepije, co nemožnýho má na sobě televizní hlasatelka... Myslíte, že se na tu televizi podívá? Je mu jedno, co ta čůza nosí! Jak se mnou může jít do lepší společnosti, když ani neví, že se Paroubek rozvádí?! Ani ho to snad nezajímá! Věřil byste tomu?"
C: "Věřil."
P: "Tak vidíte! Musíte mi s manželem nějak pomoci, pane doktore, protože včera to už opravdu přehnal! Tohle byla poslední kapka mé trpělivosti!"
C: "Copak se tak závažného stalo?"
P: "Vytýkala jsem mu, že pořád mlčí a že prostě duševně zakrněl. Neví nic o Lucii Bílé, Gottovi, Vondráčkové. Řekla jsem mu, že už toho mám dost! Jestli se nezmění, že půjdu za vámi, a všechno vám povím. On jenom chodil po bytě a otvíral postupně všechny zásuvky. Tak se ho ptám: "Co pořád hledáš?" A víte co mi odpověděl? "KLID!! Ty krávo!!!"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.