Děti a smrt

6. ledna 2009 v 8:47 | Aťan |  ÚVAHY
Úryvek z Literu.cz: Ve tvých vzpomínkách se rozplynu, / odložil jsi mne / jako nepotřebnou věc. / Z mého zápěstí / prýští teplá krev...

Úryvek z novin:
Šestnáctiletá dívka z Broumovska spáchala z nešťastné lásky sebevraždu. Rodiče jsou v péči psychiatrů.


Smrt, která nemusela být. Není nic hrůznějšího, než zbytečná smrt vlastního dítěte. Vlastně ne... pletu se. Existuje ještě horší varianta: když z vašeho milovaného dítěte "vyrobí" vraha.

Malý dvanáctiletý Alim dostal uniformu, pravidelnou stravu, malý žold, odlehčenou automatickou zbraň s ostrými náboji a čtyřměsíční vojenský výcvik. Ten zakončil maturitou: velitel mu rozkázal zajít do sousední vesnice, tam zastřelit svého kamaráda, se kterým si ještě nedávno hrál. Před zraky zoufalých a bezmocných rodičů. Kdyby rozkaz nesplnil, byl by sám před svou jednotkou popraven. Kázeň a disciplína musí být!!! Po splnění rozkazu se s Alimem "počítalo" do bojových akcí. Dnes střílí do vojáků i bezbranných civilistů. Aby mu nevadilo zabíjet děti a ženy, fasuje alkohol a drogy.

Nevím jak vy, ale já si větší hrůzu nedokážu představit.

Přidám trochu suchých čísel: mezi Súdánem a Zimbabwe je asi 200 000 vojensky vycvičených dětských vrahů. Barma 80 000, Nepál 6 - 9000. Výcvikové dětské tábory jsou také na Srí Lance, v Kolumbii, na Filipínách, v Čečensku a na Balkáně.

Všude mají lidi svá trápení, ale v Africe několikanásobně větší. A sebevraždy z nešťastné lásky? Dcerušky moje milované, vaši ZBYTEČNOU smrt bych nepřežil...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.