Nejošklivější zvířata?

24. ledna 2010 v 21:47 | Aťan |  Soukromá ENCYKLOPEDIE
Blobfish
Slizká ryba s lidským obličejem se správně jmenuje Psychrolutes marcidus, ale nikdo jí neřekne jinak než Blobfish - sliznatá ryba. Žije v hlubokých vodách u pobřeží Austrálie a skládá se převážně z rosolovité hmoty. To jí umožňuje přežít i v těch největších hloubkách. Protože nemá téměř žádné svaly, musí se smířit s jakýmkoliv žrádlem, které kolem ní plave.

Chřestivec protáhlý
Kdybyste vyrazili na návštěvu Kostariky, mohli byste v jejích vodách narazit na tuhle zrůdičku. Říká se jí Rosy Lipped Batfish, neboli netopýří ryba s červeně namalovanými rty. I ona se vyznačuje podivnými manýry - přestože se jedná o rybu, neumí plavat. Proto jí nezbývá nic jiného, než si na divných ploutvích jen tak vykračovat po dně.

Lemur Aye-Aye
Většina hnusných tvorů žije pod zemí nebo hluboko pod mořskou hladinou. Ale zástupce zvířecích ošklivek byste našli také na souši mezi savci. Například lemur ksukol ocasatý přezdívaný Aye-Aye se rozhodně za krasavce označit nedá. Je to sice primát, ale vypadá a chová se jako obří veverka. Tento tvor se už dostal i na filmová plátna - ksukol Morris se objevil v animovaném filmu Madagascar.
Zdroj: Hobby
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.