POŽÁRY

16. ledna 2010 v 20:13 | Aťan |  ZEMĚ, STÁTY, MĚSTA


Na celé planetě podlehne ročně plamenům asi 0,17% veškeré vegetace. A ačkoli některé oblasti jsou více náchylné k vzniku ničivých požárů, žádný kontinent s výjimkou Antarktidy není zcela zbaven nebezpečí této přírodní katastrofy. Mezi regiony, které jsou nejvíce ohrožené požáry tedy patří oblasti při pobřeží Středozemního moře, Kalifornie a jihozápad USA a Austrálie. Australský kontinent je vůbec nejrizikovějším místem pro vznik ničivých požárů, a to díky kombinaci klimatických podmínek a charakteristice vegetačního krytu. (klikni na celý článek)

9. 2. 2009
POŽÁRY V AUSTRÁLII ZABILY 171 LIDÍ

Počet obětí katastrofálních požárů na jihovýchodě Austrálie stoupá. Podle posledních informací zahynulo už 171 lidí. Za některé požáry jsou zřejmě zodpovědní žháři a policie kvůli vyšetřování zcela uzavřela několik měst. Australský ministr spravedlnosti pohrozil, že žhářům může hrozit obvinění z vraždy.
Nejhorší požáry v novodobých dějinách země zničily více než osm set domů, přičemž oheň v několika případech zlikvidoval celá menší města. O střechu nad hlavou přišly tisíce obyvatel. Desítky lidí skončily v nemocnicích a další jsou stále pohřešováni. Pátrací týmy se například stále ještě nedostaly do odlehlých oblastí.

Ještě ráno informovaly agentury, že zemřelo na sto třicet lidí. Počet mrtvých během dne rapidně vzrostl. Policie už hlásí 171 obětí a číslo nemusí být zdaleka konečné, varuje mluvčí policie ve státě Victoria. Noviny The Australian píší, že zemřít mohlo až 230 lidí. Záchranáři totiž zdaleka neprohledali všechny trosky domů a ohořelá auta.

Oheň ve státě Victoria stále zuří a s plameny tam bojují čtyři a půl tisíce hasičů, pomáhají i vojáci. Teploty už sice nedosahují téměř padesáti stupňů a chladnější a méně větrné počasí snahám hasičských jednotek pomáhá, pod kontrolu se ale stále nedaří dostat desítku požárů. (klikni na celý článek)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.