Damanhur - Město světla

29. dubna 2010 v 13:01 | Aťan |  ZEMĚ, STÁTY, MĚSTA

du

Jednoho teplého srpnového večera roku 1977 sedělo kolem ohně asi deset lidí, v tom padala hvězda a každý vyslovil nějaké přání. A jeden z nich, Oberto Airaudi zvaný Falco, vyprávěl, že sní o velikém chrámu v nitru hor. Ještě tu noc začali kopat.

d1

Damanhur (Město světla) se nachází v severozápadní Itálii, 40 km severně od Turína a 15 km od městečka Ivrea. Nejbližším městečkem k centru damanhurianského osídlení je Baldissero Canavese, blízko Castellamonte. Srdcem Damanhuru jsou podzemní chrámy zasvědcené lidstvu.

d mam

dam por
Oberto Araudi, filozof, spisovatel, malíř a léčitel se narodil v roce 1950, ale už od dětství se u něho projevovaly parapsychické schopnosti. V roce 1977 se společně se skupinou svých přátel rozhodl uskutečnit sen svého života: založil vlastní "stát". Založil společenství, které by mělo zůstat bez válek, nepřátelství a nenávisti, společenství založené na víře, že každý člověk je pánem svého osudu.

Dnešní Damanhur se rozkládá na ploše 110 hektarů, má kolem 100 budov a 400 obyvatel (600 Damanhurianů v roce 2008, plus několik tisíc volněji zapojených lidí). Spravují ho tři regenti, demokraticky vybíraní vždy na tři roky. Společnost je rozdělena do několika komun, z nichž každá má nějakou specializaci (chov zvířat, pěstování vína, stavba domů, výroba uměleckých užitkových předmětů, medicínské výzkumy, informatika...) Společenství má svoji střední školu, televizní studio, noviny i vydavatelství. Nejzajímavější je ale jejich vlastní měna zvaná credito. Jde o propracovaný finanční systém, který má navrátit penězům jejich původní pravý význam.
dp2

Síň Země
d3
d1cc
d1c

Síň zrcadel
d5
d6

Síň sfér
d7
d12b
d12a

Vyzdobené tunely na cirkulaci vzduchu
d8
d9
d11
d10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.