Elitáři z Klubu Bilderberg ovládají svět?

22. dubna 2010 v 12:45 | Aťan |  Soukromá ENCYKLOPEDIE

Bilderberg (též Konference Bilderberg, Klub Bilderberg nebo Skupina Bilderberg) je název pro každoroční neformální setkání vysoce postavených osobností z oblastí politiky, hospodářství, vojenství, médií a vysokých škol. V roce 1954 se pod záštitou nizozemské královské koruny a rodiny Rockefellerů poprvé setkali nejmocnější muži na světě. Setkání proběhlo v luxusním hotelu Bilderberg v malém nizozemském městě Oosterbeck. Celý víkend se diskutovalo o budoucnosti světa. Po skončení se rozhodli, že se budou scházet jednou ročně a vyměňovat si názory a analyzovat mezinárodní záležitosti. Od té doby se každoročně scházejí v luxusním hotelu někde ve světě.

Hotel Bildelberg v Oosterbecku

Mezi elitní členy nebo účastníky na setkáních Bilderbergu patří David Rockefeller, Henry Kissinger, Lloyd Bentsen, Helmut Kohl, princ Charles, princ Juan Carlos, Katharine Graham, Alice Rivlin, Gerald Ford, Bill Clinton, Hillary Clinton, Dan Quayle, Donald Rumsfeld, Colin L. Powell, John Edwards, Bill Bradley, Bill Richardson, Christopher Dodd, Dianne Feinstein, Kathleen Sebelius (guvernér Kansasu, vybrán Obamou jako ministr zdravotnictví a sociálních služeb), Alexander Haig, Ralph E. Reed, George Stephanopoulos, William McDonough J & Timothy F . Geithner (prezidenti Federalální Reservní banky New Yorku), George Soros, Paul Volcker a Alan Greenspan (bývalý předseda Federálního rezervního systému), HJ Heinz II (CEO firmy HJ Heinz), Peter A. Thiel (spoluzakladatel PayPal), Eric E. Schmidt (předseda představenstva a generální ředitel společnosti Google), Lloyd Blankfein (výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs), Rupert Murdoch, Donald E. Graham (předseda představenstva společnosti Washington Post), William F. Buckley, Jr. (zakladatel National Review a bývalý hostitel Firing Line/talk show), Peter Jennings, George Will, Lesley Stahl, D. Bill Moyers, Karel Schwarzenberg (klikni na životopis) a mnoho dalších.

Setkání vždy probíhá v mediálním utajení, přestože se ho každoročně účastní předsedové Mezinárodního měnového fondu, Světové banky, Federálního rezervního systému, předsedové stovky nejmocnějších korporací na světě jako DaimlerChrysler, Coca Cola, British Petroleum, Chase Manhattan Bank, American Express, Goldman Sachs, Microsoft, víceprezident Spojených států, ředitelé CIA a FBI, generální tajemníci NATO, senátoři a členové amerického Kongresu, evropští premiéři a vůdci opozičních stran, nejvyšší editoři a ředitelé předních novin na světě.

Předměty jednání schůzek nejsou nikdy zveřejněny, přístup novinářům a nezúčastněným osobám je přísně blokován. Fakt, že se jedná o světové mocenské elity, nahrává nejrůznějším konspiračním teoriím.

Jsem rád, že tam máme alespoň jednoho stálého zástupce
- Karla Schwarzenberga. Bohužel mně nic neprozradil.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.