Je globální oteplování nebezpečný podvod?

21. dubna 2010 v 13:01 | Aťan |  ZEMĚ, STÁTY, MĚSTA
Pochybností o globálním oteplování způsobeném lidmi přibývá. Nejen další vydatná zima v průběhu několika posledních let, ale především série podvodů, které se provalily na klimatology navázané na OSN, nutí k zamyšlení. Jsou miliardové částky do zmanipulovaného výzkumu, politických akcí a "prevenci" klimatických změn záchranou lidstva, fatálním omylem nebo obrovským podvodem?

gl

V listopadu loňského roku se neznámý hacker vlámal do mailové korespondence klimatologů napojených na IPCC a zveřejnil ji. Vzápětí propukl skandál: vědci se tu domlouvali, jak upravovat data, aby odpovídala politickému zadání. Mezi jinými neuvěřitelnými výroky je tu i věta: "Právě jsem použil Mikův trik... abych zakryl pokles teplot." Kdo je tajemný Mike? Michael Mann, tvůrce "hokejkového" grafu, který znázorňuje prudké oteplení Země zapříčiněné hlavně lidskou civilizací.

Mike nezatloukal, ale použil poněkud sofistikovanější metody. Chladnokrevně konstatoval, že rovnou část hokejky vytvořil na základě studia letokruhů stromů, zatímco její zakřivení vzhůru způsobil dosazením dat z moderních měřících přístrojů. Skromně přitom zamlčel, že stromy na výrazné výkyvy teplot nereagují.

Climagate je ovšem jen vrchol ledovce, jehož mnohem větší část zakrývá všeobecná nevůle vzít aféru na vědomí. Vědecké námitky proti tvrzení alarmistů jsou známy již dávno, přesto je média a politikové v drtivé většině ignorují. Z peněz, které byly odebrány daňovým poplatníkům a vloženy do nejrůznějších "klimatických programů" už dobře žije příliš mnoho vlivných subjektů. (Celý článek novakoviny.eu)

Protože oponentům globálního oteplování nejsou nakloněna ani média, natož politici, dojde zřejmě k soudnímu sporu mezi vědcem Jamesem Colemanem a spol. na jedné straně - a bývalým americkým viceprezidentem Al Gorem na straně druhé (viz video s českými titulky).

 


Komentáře

1 Honza Honza | Web | 24. dubna 2010 v 16:53 | Reagovat

Nárůst globální teploty je nepopiratelný fakt, to že je viníkem člověk je již dnes také dokázáno. To co se kolem globálního oteplování dnes ve světě děje, je způsobeno politickým a ekonomickým tlakem - náklady na boj s následky klimatických změn jsou (v penězích) nevratné a to se mnoha mocným nelíbí...

2 Aťan Aťan | 24. dubna 2010 v 19:04 | Reagovat

Honzo, teď se právě řeší, nakolik je viníkem opravdu člověk, a za co "může" příroda. Účelových podvodů bylo na můj vkus moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.