Učit se o Evropské unii může být zábava

25. dubna 2010 v 12:51 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

e1

Jak děti naučit něco, o čem sám moc nevím? Jak jim ujasnit pojmy z oblasti fungování Evropské unie, když je sám občas pletu? Zvídavým žákům, studentům a rovněž jejich učitelům mohou pomoci nové internetové stránky.

"Česká republika je již několik let součástí Evropské unie, nicméně znalosti Čechů o EU a unijních institucích jsou velmi špatné a většinou se neučí ani na středních školách Královéhradecka," sdělila výsledky zjišťování Eva Fruhwirtová z královéhradecké agentury Commservis.

"Problémy desítek učitelů, kteří se potýkají s nedostatkem materiálů, by mohl zásadním způsobem prolomit internetový počin. Na webové stránce se nachází interaktivní prezentace, která moderní formou učí studenty důležitým vědomostem o Evropském parlamentu," upozorňuje Eva Fruhwirtová.

Chyť šílenou krávu


Otevřít vzdělávací portál není pouze poučné, ale docela zábavné i pro člověka, který má v otázkách postavení evropských institucí celkem jasno. Jejich autoři z Centra pro komunitní práci (CpKP) vsadili na lidskou hravost. Vstupní úkol má například podobu internetového puzzle: z roztrhané mapy Evropy je třeba složit pasující celek.

Zábavnou hrou je doplňování počtu chybějích členských křesel europoslanců. Panáčci barevní podle jednotlivých frakcí po kliknutí sdělují své politické teze. "Přiřaďte k následujícím větám vlajku státu, která patří zemi, v níž se daným jazykem hovoří," zní zadání dalšího úkolu.
A vysvětlení pojmu Pravomoc kontrolní je zpestřeno lovem šílené krávy. Svěží, záměrně primitivní grafika nabízí množství vtipných, ovšem zároveň poučných hlášek, pokynů a úkolů, které hned hodnotí. Nenudí.

"Nové internetové vzdělávací stránky vznikly na základě dlouhodobých žádostí učitelů i rodičů. Naším cílem je, aby studenti moderní formou, která je bude bavit, získali vědomosti, které by měl znát a vědět každý občan Evropské unie," vysvětluje koordinátor celého projektu Ondřej Marek z CpKP. (Zdroj: Hradecký deník)

KLIKNI NA www.ep15.eu


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.