Člověk - to zní hrdě!

18. června 2010 v 19:16 | Aťan |  ÚVAHY

Rychleji a výš - jo, to by nám šlo...

Nedávno jsem viděl francouzský dokument "Arménská genocida". Nechci lacině popisovat hrůzy, ze kterých se průměrně citlivému člověku dělá špatně. O podobných zvěrstvech i na jiných částech planety a v jiném čase asi víte sami dost.

Proč o tom píšu? Marek Vašut, snad v návalu vzteku, nebo po zralém uvážení (nevím), řekl kdysi tyto věty: "Došel jsem k tomu, že člověk je nejodpornější monstrum, jaké se kdy ve vesmíru zrodilo. I takový vetřelec je svým způsobem čestné stvoření. Když na vás vytasí svou držku, tak víte, že vás chce buď sežrat hned, nebo zabalit do slizu pro dětičky. Karty jsou rozdané. Ale když se na vás usměje člověk, tak nikdy nevíte. Proto se taky člověk dostal na vrchol evoluční pyramidy. Ne proto, že používá nástroje, ale proto, že se dokáže dokonale přetvařovat. Nevysílá varovné signály. Proto se dostal tam, kde je. Sílu na to nemá, jen svůj patologicky zmršený mozek. Pouze člověk dokáže zabíjet z čirého potěšení. Nejen zabíjet, ale i mučit. Člověk je prostě strašlivý omyl přírody."


Možná s Markem nebudete souhlasit, ale k zamyšlení to je.

arm
Arménská genocida je souhrnné označení pro vyvražďování přibližně 1,2 milionu Arménů Turky během let 19151918. Podle některých názorů jde o první jednoznačnou historicky zaznamenanou genocidu v dějinách.


Poslední moderní války probíhaly ve jménu vlivu, vývoje zbraní, hromadění peněz a přístupu k ropě. Od 11. 9. 2001 jde ve Svaté válce i o něco jiného. Tzv. "civilizovaný" západní křesťanský svět se při mučení muslimských zajatců dozvídá věci, při kterých FBI a CIA vstávají na hlavě vlasy hrůzou. Muslimská utajená armáda, tvořena z nejtalentovanějších mozků co má, studuje na všech významnějších univerzitách světa. Studují západní ekonomiku, počítačovou technologii, dostávají se jako studenti i vystudovaní do špičkových laboratoří, podílejí se na tajném výzkumu a vývoji chemických, biologických i nukleárních zbraní, ovládají nanotechnologii. Jejich víra a vůdci jim velí zatočit s křesťany i bezvěrci s konečnou platností s nasazením vlastního života.

A já, bezvěrec, na to koukám s otevřenou hubou!!! "Nevěřícně" kroutím hlavou...

Kdo to zastaví? Bůh, Alláh, Člověk?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.