Na kajaku přes celé západní pobřeží Norska

18. července 2010 v 17:31 | Aťan |  ZEMĚ, STÁTY, MĚSTA

dr

Lumír Drápal (30) jako první na světě přepádloval celé západní pobřeží Norska až po nejsevernější místo Evropy. V extrémních podmínkách strávil v mořském kajaku 93 dní a urazil 2690 km.
n1

Cesta začala 18. 4. 2008 a za 93 dní ji zvádl jen s pár pytlíky fazolí a kuskusu. "Cestování na kajaku je úplně jiné než cestování autem, člověk se může vydat, kam chce, otočí se o 360 stupňů a pak si zase zvolí jiný úhel cesty. Není to ničím ohraničené, stačí 20 cm vody a dostanu se na kajaku kamkoli," popisuje nadšeně výhody svého dopravního prostředku Lumír Drápal. "Tvář toho pobřeží se mění každý den, když pádlujete těch 50 kilometrů, tak někdy i čtyřikrát. Z ostrých kopců do zalesněných rovin, z vody můžete vidět ledovce, občas propluje kolem lodi nějaký delfín, je to hodně zajímavé," líčí své zážitky cestovatel.

Putování Lumíra Drápala ale neskončilo, právě probíhá další cesta. "V květnu, abych to uzavřel, jsem vyplul z Helsinek, pak popluju podél celého Švédska zpět do Norska a chci skončit tam, kde jsem začal."  www.drapal.cz

n2

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.