AMNESTY INTERNATIONAL

27. října 2010 v 19:11 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

ai3


AMNESTY INTERNATIONAL je celosvětové hnutí, které monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně proti jejich porušování. Českou pobočku AI ČR koordinuje pětičlenný Koordinační výbor v čele s předsedou Martinem Krylem. AI ČR má v současnosti 8 skupin, které se nacházejí v Praze, Brně, Olomouci, Pardubicích, Ostravě, Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Část rozhovoru s šéfem Amnesty International Salilem Shettym, který byl nedávno v Praze:

ai1
"Když se zamyslíte nad problémy dneška - od války proti teroru po ekonomickou krizi - nakonec musíte dojít k závěru, že u jejich zrodu jde velmi často o zneužití moci. Dnes jsme svědky krize vůdcovství - "leadershipu". Nejde jen o lidi v čele vlád, ale i v soukromém, korporátním sektoru, někdy i v církevních institucích.

Amnesty Internation sice konzultuje s vládami, novináři, s nejrůznějšími organizacemi, ale přesto nám kritici vytýkají nedostatek nestrannosti, třeba v blízkovýchodním konfliktu. Obě strany naši práci kritizují, ale zároveň nás obecně považují za nestranné. Porušování lidských práv kritizujeme dlouhodobě, bez ohledu na to kým a kde. AI jedná nezávisle na jakékoli vládě, politické ideologii, ekonomickém zájmu či náboženství. Nepodporuje ani nestojí v opozici vůči žádné vládě ani politickému systému, nepodporuje ani neoponuje názorům obětí, jejichž práva se snaží chránit. Zaměřuje se na nestrannou ochranu lidských práv."

ai2

http://www.amnesty.cz/

 


Komentáře

1 Vojtech Kuchar Vojtech Kuchar | E-mail | 14. ledna 2015 v 19:35 | Reagovat

Slyšel jsem od starého recidivisty,
že v českém vězení existuje běžně šikana, hlavně spoluvězni. Že seberou spoluvězni - sní jeho příděl stravy ... berou mu kávu a cigarety. Běžně může dojít ke znásilnění mladšími kolegy na cele (ložnici) i při sprchování a pod.
Má se to hlásit či NE ? (takový mladý muž se může i stydět nebo se obává
reakce vedení věznice). Je toto v civilizované zemi vůbec možné ?
Jsem učitel a nestačím se divit.
Prosím Vaše zkušenosti a prevenci na
email : vojtechkuchar1@gmail.com

nehlásit, mladší prvotrestaní

2 Aťan Aťan | 14. ledna 2015 v 21:31 | Reagovat

[1]: Pane Kuchař, kontakt na Amnesty International: http://www.amnesty.cz/kontakt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.