Evropa se bojí muslimů...

22. listopadu 2010 v 17:57 | Aťan |  ÚVAHY
mu1
Pokud se proud přistěhovalců nezastaví, nahradí odhalené půvaby helvétských krasavic na březích Curyšského jezera stařeny v islámských závojích?

...a dokonce i v Hradci Králové se zrodil protest:

Vážení spoluobčané!

Jak již možná víte, v Hradci Králové plánují muslimové vybudování islámského centra - mešity. V současné době žije v Hradci Králové přibližně 250 muslimů, scházejí se jednou týdně v kulturním centru Medium a nyní usilují o vybudování velkého islámského centra na nadrese Brněnská 4, které by zajistilo nepřetržitý denní i noční provoz a nárůst muslimské komunity v našem "salónu republiky".

Zkušenosti posledních let z naší republiky i ze zahraničí jasně ukazují, že v podobných islámských centrech a mešitách (islámské centrum a mešita mají stejnou funkci) se často volá po nenávisti vůči židům, křesťanům a nevěřícím, rovněž je zde slyšet kritika demokracie, svobody slova a dalších hodnot pro naši společnost neodmyslitelných.

Jako občan Hradce Králové jsem hluboce přesvědčen, že islámské centrum přinese našemu městu spíše potíže než užitek. Všude, kde se muslimové a islám objeví, vznikají složité a dlouhodobé problémy v oblasti bezpečnosti, narušení veřejného pořádku a společenského soužití.

Nejsem xenofob a nepřikláním se k žádnému extrémistickému hnutí, pouze si dovoluji upozornit na problémy, které islám ve světě představuje a kterým bychom se mohli uváženými kroky vyhnout. Doufám, že místo islámského centra se v našem městě objeví řada jiných, společnosti opravdu prospěšných projektů.

Pokud máte stejný názor a nesouhlasíte s výstavbou islámského centra, můžete se připojit a zaslat dopis adresovaný panu primátorovi Hradce Králové. Tento Váš akt může silně přispět k zastavení a zrušení islámského centra v HK. Pokud o tom pochybujete, podívejte se na odmítnutí podobných projektů v minulosti.

Jakub Kučera, občan, Hradec Králové

VIDEO O HRADECKÉ MEŠITĚ - ZDE

 


Komentáře

1 Luboš Luboš | E-mail | 4. prosince 2012 v 17:54 | Reagovat

Dobrý večer Pane Aťane. Velice rád pročítám Váš Blog nechá se v něm najít mnoho krásných odkazů. Máte to vše pěkně vedené a smekám před Váma. Mohl bych některé Vaše informace doplnit a možná i upřesnit. Pokud máte zájem odepište na můj meil lubomirsmid.pe@seznam.cz, dekuji.

2 ewon ewon | E-mail | 19. července 2014 v 9:29 | Reagovat

Mešita v Hradci- to jsem taky stihnul vypustit (v roce 2012). Minimálně se na tom ukazuje, že to je (byl?) ožehavej problém...
Jak jsem zatím hledal na netu, mešita nestojí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.