Ostrava vyhrála mistrovství světa v "nedýchatelnosti"

5. listopadu 2010 v 21:03 | Aťan |  ÚVAHY

os1

V Ostravě trpí astmatem téměř každé třetí dítě, což nemá obdoby nikde jinde na světě. Děti jsou náchylné i k zápalu plic, ten se letos v Radvancích a Bartovicích objevil o měsíc dříve než obvykle, zřejmě v důsledku vysokého znečištění ovzduší.


Odborníci vidí za dřívějším příchodem zápalu plic více faktorů: vedle aktuálně znečištěného ovzduší, působilo na děti špatné životní prostředí už v matčině těhotenství. Problém ale může mít kořeny mnohem hlouběji.

"Poškození nesou i pohlavní buňky rodičů, protože znečištěné ovzduší je tady už 40 let. Jde tedy o působení několika faktorů," tvrdí Radim J. Šrám z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

Zápal plic většinou postihuje děti s astmatem, kterým oslabí už tak slabou imunitu. Kašel je pro děti velmi vyčerpávající, většinou se u toho pozvrací, prokašlou celou noc, dáví se a jsou modré v obličeji. Zánět proniká hluboko do plicní podstaty a o to je nebezpečnější, těžko se léčí.

V Radvancích a Bartovicích trpí astmatem 30 procent dětí, takové vysoké číslo nenašli vědci nikde jinde na světě. Blíží se to Koreji, kde měli poblíž petrochemického závodu 25 procent. MÁME ZLATOU MEDAILI!!!

os2
os4
os3
Ostrava při inverzi...

os5
...a když je to o něco lepší.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.