Tajemná Severní Korea

5. listopadu 2010 v 21:27 | Aťan |  ZAHRANIČÍ - politika

Severní Korea má okolo 23 milionů obyvatel, většina z nich trpí hladem a žije v neustálém strachu ze zásahů státní moci. V mezinárodním porovnání se jedná o zemi, která vykazuje nejhorší zacházení s lidskými právy. Evropský parlament se 7. 4. 2010 zabýval situací v zemi, které vládne krutý komunisticky režim Kim Jong-ila. Europoslancům přijel referovat jeden z vězňů, kteří přežili pobyt v severokorejském gulagu.

Komunistický vůdce Kim Jong-il s třetí nejmocnější armádou na světě.

Organizace spojených národů odhaduje, že severokorejský režim vězní v pracovních táborech z politických důvodů přes 200.000 lidí. Přes milion lidí v takových táborech zahynulo. Portugalská poslankyně Ana Gomes uvedla, že světová politika vůči Severní Koreji se příliš soustřeďuje na otázku jaderných zbraní a přistupuje příliš často na obchody s tamním režimem, při kterých jsou lidská práva přehlížena. Severokorejský režim patří mezi nejhorší porušovatele lidských práv na světě.


Několika jedincům se podařilo ze severokorejských věznic uprchnout a přijali pozvání na slyšení vyložit část svých zkušeností a svého utrpení. Kromě potlačování politických aktivit a náboženského vyznání, neváhá severokorejský režim své odpůrce zavírat na dlouhá léta do táborů pro nucené práce, ženy jsou často nuceny k prostituci, mučení a znásilňování patří k dennímu pořádku zacházení s vězni.

Jedním ze svědků byl Šin Ding-hjuk, který se v pracovním táboře narodil a strávil svých prvních 24 let života za dráty. Vězni v táborech podle jeho slov nemají žádnou identitu, nemají právo mluvit, jíst anebo se volně pohybovat. Musejí pracovat v dolech a stává se, že jen za jediné nevhodné slovo jsou popraveni.

Situace civilistů není o moc lepší. Podle odhadů Světového potravinového programu OSN zemřelo v devadesátých letech až 2 miliony lidí hladem v důsledku zanedbávaného hospodářství, čtyři z deseti lidí jsou závislí na humanitárních dodávkách potravin.


Vůdcem Severní Koreje byl od roku 1994 Kim Jong-il. Na veřejnosti se objevoval jen zřídka, nemluvil, bál se létat (ač prý nejlepší letec), jezdil jen pancéřovým vlakem, byl nejlepším operním skladatelem na světě. :-) Žil v přepychu, "malá" elektrárna mu potrubím přiváděkla do paláce čerstvý horský vzduch. Snímky ze satelitu prozrazují, že ze Severní Koreje svítí jen hlavní město Pchjongjang, celá země je přikrytá tmou. Domácnosti v hlavním městě mohou mít jen 100 wattů, tzn. například 40 + 60W žárovky. Nákup další žárovky se trestá vězením. Na jediné osmiproudé dálnici není vidět skoro žádné auto, protože pár automobilů vlastní jen prominenti. Z města do města se dá cestovat pouze na zvláštní povolení, se sňatky je to podobné.

Jediná osmiproudá dálnice v KLDR. Na této dálnici bylo nejméně smrtelných nehod
na světě!!! Nesporný úspěch komunistické KLDR. :-))

Dnešní severokorejský vůdce Kim Čong-un hrozí jadernou válkou - ZDE / Foto: Reuters
 


Komentáře

1 sionista sionista | E-mail | 25. února 2011 v 8:49 | Reagovat

Klan Kimů je plně podporovámn americkými židovskými bankami, kde spočívá v pohodě celé jmění této iluminátské rodiny. Protože američtí sionističtí židé potřebují strašáka, proto drží tu hrůzu při životě. Na nějaké lidi kašlou.

2 Aťan Aťan | 13. ledna 2012 v 20:09 | Reagovat

[1]: no jo... taky mně to jeden skinhead říkal, ale nenaletěl jsem :-)

3 Václav Václav | E-mail | 4. února 2012 v 12:46 | Reagovat

sionista je cmrdnutý tzn. Breivikovým syndromem. To je diagnoza, kdy postižený je trojrozměrný úchyl; mašíbl. Tj. magor, šílenec a blázen. Aťan ručí za svůj web! Má příspěvek smazat. Neučiní-li má každý právo mu vytlouct optický, akustický zevní orgán!

4 Aťan Aťan | 4. února 2012 v 14:02 | Reagovat

[3]: Václave, oba nesouhlasíme se sionistou... a zbytek už jsem nepochopil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.