JEFF BECK a pohledná TAL WILKENFELD

15. prosince 2010 v 22:50 | Aťan |  HUDBA + kultura
Jeff Beck - kytara
Vinnie Colaiuta - bicí
Jason Rebello - klávesy
a pohledná Tal Wilkenfeld - basová kytarana YuoTube živý koncert Jeff Becka v baru Ronnie Scott´s:Jeff Beck  je anglický rockový kytarista. Spolu s Ericem Claptonem a Jimmy Pagem je jedním z třech nejvýznamnějších kytaristů, kteří působili v legendární skupině The Yardbirds. Jeff Beck nikdy nedosáhl takového komerčního úspěchu jako jeho kolegové, ale jako bývalý člen skupiny The Yardbirds byl pozván v roce 1992 na uvedení do Rokenrolové síně slávy.

Většina jeho skladeb je instrumentálních, zahrnují různé žánry od blues-rocku, heavy metalu, jazz fusion po současný kytarový rock a elektronickou hudbu. Tato Beckova univerzálnost ztěžuje jeho žánrové zařazení. Naproti tomu je hudební kritikou za svou práci uznávaným kytaristou, a jeho rockové instrumentální skladby ve své kategorii získaly i vícero cen Grammy.ta
Tal Wilkenfeld


Brzy tato rodačka z australského Sydney oslaví čtyřiadvacáté narozeniny. Tal Wilkenfeld vzala ve čtrnácti letech poprvé do ruky elektrickou kytaru. Dva roky nato opustila střední školu a odešla do Spojených států, aby se prosadila jako kytaristka.

Jednoho dne však vzala do rukou baskytaru, kterou už nepustila, a celý hudební svět může říci pouze "díky bohu". O svém zvláštním nadání mladá blondýnka ví. V jednom z rozhovorů řekla: "Vždycky jsem vzala do ruky nějaký nástroj a hned jsem byla schopná na něj hrát. Prostě jsem si sedla za bicí a zahrála na ně, stejně tak jsem si sedla třeba ke klavíru a pro zábavu si hrála." V roce 2004 dokončila v Los Angeles hudební akademii. Následně se odstěhovala do New Yorku kde hraje s nejslavnějšími jazzmany.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.