LIBOR MICHÁLEK– jméno, které jednou bude v učebnicích dějepisu!

19. prosince 2010 v 17:46 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Až můj vnuk bude jednou hradeckým primátorem, odstraní nepovedenou sochu Františka Ulricha a na novém "náměstí Libora Michálka" bude stát bronzový Libor Michálek!

ulr
Narychlo motorovou pilou "vytesaný" jednooký pirát sedící na hajzlíku...
Tuhle hrůzu si hradecký velikán František Ulrich opravdu nezasloužil.
O sto metrů dál je Ulrichovo náměstí bez sochy.

Čerstvě vyhozený šéf Státního fondu životního prostředí LIBOR MICHÁLEK se narodil v roce 1968 v Náchodě. Vystudoval gymnázium v Přerově a následně Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a manažerský program na Masarykové univerzitě v Brně. Je absolventem zahraničních studijních pobytů a pracovních stáží v Londýně a Lucemburku.

Kariéru započal jako makléř na Fondu národního majetku. Pracovní zkušenosti získával také při dohledu nad kapitálovým trhem na ministerstvu financí, v Komisi pro cenné papíry jako ředitel odboru kolektivního investování a jako ředitel investičního odboru v České národní bance (ČNB). Pracoval také ve Světové bance, v níž zastával pozici konzultanta pro licenční standardy. Na ministerstvo životního prostředí přichází z České národní banky.

Dnes Michálka proslavila velice známá aféra, kdy za pomocí tajných nahrávek upozornil na korupční prostředí ve Státním fondu životního prostředí, nekalé financování ODS apod. Libor Michálek už jednou za upozornění na finanční machinace z práce letěl. V polovině 90. let kvůli tomu, že jako makléř Fondu národního majetku veřejně upozornil, že ze 140 miliard v investičních privatizačních fondech skončilo 50 miliard neznámo kde.

Lidé, co fondy rozkradli, si dodnes majetek beztrestně užívají. Libor Michálek, člověk, který přes neblahou zkušenost na zlodějny zase upozornil, je opět bez práce. A premiér? Nemá etický problém. Myslím, že by ho měl mít každý slušný člověk!!!

koh
Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Pavel Kohout uvedl na svém blogu dva zajímavé postřehy - Ředitel Michálek se za Kohoutem byl radit, jak dělat co nejlépe výběrová řízení, aby zvítězila nabídka nejvýhodnější pro stát. Což svědčilo o snaze svou práci dělat poctivě. Druhá vzpomínka Pavla Kohouta je aktuální - jeden člen ODS na Michálkovu adresu před ním poznamenal: "Ten člověk je vyřízený. Nikdo už ho nikdy nezaměstná, práskače." Pravda, onen práskač o práci ihned přišel. Okamžitě po zveřejnění skandálu byl odvolán. Drobil, člověk podezřelý z napojení na korupčníky sice rezignoval, ale ve své funkci stále zůstává. (pozn. 19. 12. 2010) Připoměňme, že to byl právě Drobil, kdo se snažil podplatit Michálka funkcí náměstka za to, že zničí důkazy o plánování podvodů. Premiér Nečas ale stále tvrdí, že ministra Drobila považuje za muže, "který neudělal nic nezákonného ani neetického". To si dělá z celé české veřejnosti blázny? Pavel Kohout v návaznosti na výrok člena ODS o vyřízeném Michálkovi napsal: "Pro mě je vyřízená ODS". (rozhovor s P. Kohoutem)

Dnes se ministra Drobila zastal prezident Václav Klaus, tak to je už vážně vrchol státní drzosti!

(pozn. 23. 1. 2011: Novým ministrem životního prostředí se stal Tomáš Chalupa, který v letech 1997 - 1998 pracoval jako vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí Úřadu vlády ČR, ...tedy hodně blízko Václava Klause. Chystá se hloubkový audit, kde se jako zázrakem zjistí Michálkovo "pochybení" v projektu Zelená úsporám. Hmmm... to jsou náhodičky... )

mi
Libor Michálek, hrdina dnešních dnů... držím Vám palce, to mi věřte

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.