Nečas bojuje proti korupci? To si snad děláte prdel...

18. prosince 2010 v 11:18 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Omlouvám se za vulgárnost v titulku, ale věřte mi - slušnost v tomto případě opravdu není na místě!

V kauze korupčníka ministra životního prostředí Pavla Drobila premiér Petr Nečas udělal velkou botu. Podle právníků měl podezření na korupci na Státním fondu životního prostředí oznámit, protože závažné informace od tehdejšího ředitele SFŽP Libora Michálka dostal e-mailem už v říjnu.

Premiér ale jen odkázal hlavního aktéra, Libora Michálka, na ministra Drobila. NEČAS UŽ ČELÍ TRESTNÍMU OZNÁMENÍ, které podal Philipp Janýr.  Trestní oznámení se kromě Nečase týká také Pavla Drobila a Lubomíra Poula, šéfa Úřadu vlády.

Nečase o korupci informoval ředitel úřadu vlády Lubomír Poul, se kterým se Michálek sešel a kterému všechny podrobnosti týkající se korupce na SFŽP řekl. Libor Michálek tvrdí (a tajné nahrávky to potvrzují), že hlavní poradce a jeden z nejbližších spolupracovníků ministra Drobila Martin Knetig po něm chtěl ve státním fondu manipulaci s výběrovými řízeními.

nec
Petr Nečas     -     Pavel Drobil    -    Martin Knetig   -   Libor Michálek - Lubomír Poul  -

V případě podplácení nebo příjímání úplatku má každý občan v ČR oznamovací povinnost, natož premiér!!!  Nečas ale o celé věci mluvil jen s ministrem Drobilem, a ne s policií, což někteří právníci vnímají jako trestuhodný problém.

A teď trochu čísel o nestandardních praktikách v souvislosti s veřejnými zakázkami na SFŽP (Státní fond životního prostředí):
Rozpočet projektu se pohybuje přibližně kolem 11 miliard korun (z toho podle Drobila by státní fond kryl 5,5 miliardy). Nicméně zpráva, kterou Michálek obdržel, byla, že reálně by se dala ta věc postavit za osm. Ale ten, kdo bude stavět, pokud dostane těch 11, tak nebude mít problém s tím vyvést 500 miliónů na nějakých poradenských přímých službách, tvrdí ředitel SFŽP Libor Michálek. Za upozornění o nekalostech na SFŽP u Nečase (potažmo Drobila) dostal Michálek padáka. Není divu, podle tajně pořízených nahrávek měla ODS z tohoto "kšeftu" získat nemalý peníz do pokladničky. O kasu ODS se stará Ivan Langer, Drobil měl za tučné  finanční injekce slíbené příští premiérské křeslo.

mar
Policejní prezident Oldřich Martinů, který větší kauzy úspěšně zametl pod koberec, je v současnosti v zásadě neodvolatelný. Zákon o služebním poměru totiž podle úřadu neumožňuje, aby ministr vnitra odvolal šéfa policie "jednostranným rozhodnutím". Norma zároveň jeho mandát časově nijak neomezuje.

lan
Podle dřívější úpravy přitom policejního prezidenta jmenoval nebo odvolával ministr vnitra se souhlasem vlády. Změna ale přišla začátkem roku 2007 za někdejšího ministra vnitra Ivana Langra (ODS), tedy krátce předtím, než se stal Martinů policejním prezidentem.


Nečas-Martinů, protikorupční bojovníci v ČR, bože můůůůůj... 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.