Českým politikům se do vězení moc nechce

31. ledna 2011 v 11:24 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Jan Kubice, bývalý ředitel ÚOOZ: "Vždycky, když jsme šetřili případy, kdy v tom byli politici, ať na komunální nebo celostátní úrovni, tak se pravidelně stávalo, že byl vyměněn státní zástupce, protože byl "zaneprázdněn" Přemístili nám korupční trestní spis, na kterém dělalo hodně lidí precizní práci třeba dva roky. Přímo korupční spis týkající se státní správy. Dostal to prostě jiný státní zástupce, chvilku trvalo než se v tom "orientoval", a pak už nás úkoloval k ODLOŽENÍ VĚCI!!! Pokud se ve spisu objevil politik, vždycky docházelo k výměnám státních zástupců."

Tato slova Jana Kubiceho můžete slyšet od 14. minuty na You Tube. V ČR žádná televize tento rozhovor nezveřejní.

pozn.: Zajímavé jsou samozřejmě všechny 4 díly, ale jen pro silné nervy...

kubi
Plk. Jan Kubice je bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). U policie pracoval od roku 1989 do roku 2008. Před sametovou revolucí se pohyboval spíše v evangelických kruzích. Do ledna 1994 řídil Ochrannou službu Policie ČR, která zabezpečuje ochranu vysokých ústavních činitelů, do konce roku 1994 byl ředitelem útvaru operativní dokumentace kriminální policie. Ředitelem ÚOOZ byl od vzniku útvaru v roce 1995. Policii opustil počátkem roku 2008 po neshodách s ministrem vnitra Ivanem Langerem a vedením policie. V současné době má soukromou firmu zabývající se bezpečnostním poradenstvím. (doplnění: Jan Kubice je současný ministr vnitra)

____________________

ODS bude moci obsadit funkci tzv. superinspektora - šéfa Generální inspekce bezpečnostních složek. Tak to bylo domluveno na tajné dohodě v době vládní krize s ODS, TOP 09 a VV u prezidenta ČR Václava Klause. Co myslíte, bude superinspektor ODS také proti korupci bojovat, nebo naopak překážet?
 


Komentáře

1 Wenca Wenca | E-mail | 23. února 2011 v 16:35 | Reagovat

Je hrozné, že v "demokratickém "státě lze něco takového praktikovat. Je to ale naše vina, že to volíme!
Ten Augiášův chlév by se vyčistil, kdyby byl za nepravdivou zprávu brán k zodpovědnosti novinář, nebo aby se dotáhla do konce kauza, ve veřejných sdělovacích prostředcích obsažená. Nemohu pochopit, že ku příkladu vyjde a je běžně ke koupi knížka Jeroslava Kmenty Kmotr Mrázek a politici, jicjž se uvedené kauzy týkají, jsou vesele bez trestu dále v činnosti. Ještě smutnější je, že to našim spoluobčanům nevadí a ještě knížku komentují, že je otázka, jestli je to pravda. Smutné je, že na příklad lidé odsuzují Hutku za to, že označil Nohavicu jako ochotného přisluhovače StB, místo aby odsoudila takového člověka, který ještě v televizi vystupuje jako velký disident.Dobře se páchají špatnosti, když není soudce!

2 atanova-zasuvka atanova-zasuvka | 23. února 2011 v 20:38 | Reagovat

[1]: Wenco, vyčistit Augliášův chlív je běh na dlouhou trať, to je určitě nám všem jasné. Za socíku jsem podepsal Chartu 77 a moc jsem nedoufal, že se dožiju konce vlády komunistů. Čím dál víc si myslím, že hlavně voliči by měli pořádně zabrat, jestli chceme slušný život nejen pro sebe, ale především pro naše děti. Ti u koryt dobrovolně pro lidi nehnou prstem, z toho je dnes asi každý vyléčený.

3 Sio Sio | 19. dubna 2011 v 8:28 | Reagovat

Aťane, budeme si muset počkat, jak to s Kubiceho radikalismem dopadne. Je zvláštní, že by si dali takového ranaře za ministra vnitra, ne?
Jinak, "běh na dlouhou trať" - to je sice fakt, ale ohání se tím kdekdo, budování komunismu měl být rovněž "běh na dlouhou trať. Přitom je jasné, že životnost této koalice (a tím pádem i Kubiceho na fleku ministra), je maximálně do konce volebního období, pokud nedojde k zázraku.

4 Aťan Aťan | 19. dubna 2011 v 9:10 | Reagovat

[3]: Sio, když to vezmu z pohledu, že v ODS zbylo pár "normálních" politiků, tak to je jejich jedinečná šance zbavit se Tluchořů, Langerů a podobné sorty.

5 Jarda Odehnal Jarda Odehnal | E-mail | 11. prosince 2011 v 15:22 | Reagovat

Díky Aťane za video z besedy i za další informace. Působí to jak živá voda (aspň chvilku než oschne). Prý se následně ozval Vít Bárta a cítil se dotčen, že se na něj při výčtu sponzorů a obchodních partnerů vrcholových politikú zapomělo. Jarda.

6 Aťan Aťan | 11. prosince 2011 v 18:12 | Reagovat

[5]: Jarouši, pro ještě lepší náladičku tu mám skvostnou zamilovanou píseň o nenaplněné lásce Kristýny Kočí k Vítkovi Bááártů :-)

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1104/ondrej-pavelka-spol-blondata-bestie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.