Děkujeme, odcházíme...

11. ledna 2011 v 19:11 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

lf

Stanovisko Vědecké rady Lékařské fakulty UK v Hradci Králové ze dne 14. 12. 2010

Vědecká rada Lékařské fakulty UK v Hradci Králové považuje za nezbytné vyjádřit se ke kampani "Děkujeme, odcházíme", neboť se týká oblastí, které jsou ze zákona v kompetenci vědecké rady.

Zmíněná akce organizovaná mladými lékaři je logickým důsledkem řadu let trvající mzdové diskriminace lékařů a zdravotnických pracovníků nemocnic, včetně nemocnic fakultních a je důsledkem dvaceti let faktického neřešení oprávněných požadavků lékařů. Za tuto situaci zodpovídají představitelé státu a politických stran, nikoli lékaři a zdravotničtí pracovníci. A proto mají oprávněné požadavky lékařů podporu Vědecké rady LF UK v HK.

Vědecká rada LF UK v HK považuje stabilizaci personálního obsazení na všech pracovištích Lékařské fakulty za nezbytnou podmínku plnění základních funkcí, které lékařská fakulta ze zákona musí plnit.  Apelujeme tedy na nejvyšší politickou reprezentaci, aby tuto vážnou situaci řešila s maximální zodpovědností a v co nejkratší době.

_______________________________________________________________________

kub
Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v úterý znovu podpořil lékaře, kteří se zapojili do akce Děkujeme, odcházíme. Kubek tvrdí, že lékaři dlouhodobě dotují zdravotnictví, v němž se utápějí miliardy korun na předražených nákupech léků, vybavení a investicích.

"Kdo nepodporuje protestující lékaře, podporuje korupci," prezentoval Kubek hlavní motto kampaně, s níž se ČLK postavila za nespokojené lékaře. Kubek hovořil o korupci a organizovaném zločinu a mafiánech, kteří kvůli nevýhodným smlouvám připravují celý systém o finance, které by mohly jít na platy zdravotníků. Kubek poukázal například na neustále rostoucí výdaje za léky. Ty rostou rychleji než celkové výdaje resortu. Zmínil rovněž značné rozdíly v tom, kolik jednotlivé pojišťovny vydají ročně za každého ze svých pacientů. Ušetřit by se dalo i na investičních akcích či na službách, které pro nemocnice zajišťují další subjekty.

"Postoj vlády  bude prubířským kamenem v boji proti  korupci," dodal Kubek s tím, že korupci je nutno hledat jinde než v ordinacích lékařů. Zdroj: Novinky.cz

Aťanova zásuvka plně podporuje akci lékařů, a zároveň si přeje urychlené onemocnění všech, kteří tento stav způsobili.

Ředitel Motola Miloslav Ludvík "vyběhal" pro svou nemocnici několikamiliardovou zakázku. "Veřejné soutěže? Ale, hoši, mezi námi děvčaty, vy víte, já vím, jaká je to šaráda. Do konkurzu jde firma A, B, C, D, E... a přesto se dopředu ví, že vyhraje firma D. Příště se to prohodí. A točte se hlavně kolem těch papalášských a jejich paniček, oni jsou ti "kuliši" alias slípky, co nám snášejí zlatá vajíčka," radí moudře ředitel motolské nemocnice, která od roku 2000 stačila "spolykat" přes 11 miliard Kč.
Poměry v Motole ale nejspíš nejsou výjimkou, podobně to chodí i jinde.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.