Fed - Federální rezervní systém USA - hračka v rukou elitních bankéřů?

19. ledna 2011 v 20:37 | Aťan |  Soukromá ENCYKLOPEDIE

VIDEO ZDE


zab
Co na to říká Petr Žabža, ředitel správy majetku u privátní Bank Sal. Oppenheim jr. & Cie. v Praze 2007-2008. Na počátku roku 2009 se vrátil do společnosti Patria Direct.
"Jedna z hlavních lží současnosti, více či méně cíleně vtloukaná do hlav veřejnosti je ta, že americký Federal Reserve a) je vlastně centrální banka, b) má nějaké rezervy a c) je federální. V zásadě nic z toho není dále od pravdy.

Federal reserve (Fed) tak, jak jej známe nyní, je třetí centrálně-bankovní institucí v historii Spojených států. V letech 1791-1811 jej předcházela First Bank of the United States, v letech 1816-1836 pak Second Bank of the United States. Obě tyto instituce měly mandát omezený na 20 let a obě mohly emitovat měnu, poskytovat komerční úvěry, přijímat depozita a nakupovat cenné papíry. Obě měly pobočky a obě fungovaly jako peněžní ústavy pro U.S. Treasury. V obou bankách měla vláda povinnost kapitálového podílu ve výši 20 %, současně s povinností jmenovat jednu pětinu ředitelů. Kontrolní majorita byla v rukou soukromých investorů, kteří nakoupili zbývající akcie daných bank.

Fed není federální centrální banka Spojených států, ale právě naopak. Jde o výsostně soukromou firmu, která si před sto lety osobovala právo emitovat dolary a nyní spustila tiskařské lisy naplno. I proto dostaly největší americké banky výkupné z kapes amerických daňových poplatníků, o jakém se ani bankéřům samotným nejspíš vůbec nesnilo. I proto je bývalý prezident newyorského Fed Timothy Geithner nyní ministrem financí v administrativě prezidenta Baracka Obamy. "Change we can believe in" ?… nebuďte naivní, ruka ruku myje…" (celý článek)

fed
Sídlo americké centrální banky Fed, 20th Street and Constitution Avenue NW,
Washington, DC 20551.

Federální rezervní systém (neformálně Fed) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Byl vytvořen v roce 1913 podepsáním Zákona o federálních rezervách prezidentem Woodrowem Wilsonem. Jde o z části veřejný a z části soukromý bankovní systém. Jeho složkami jsou:
  1. Rada guvernérů Federálního rezervního systému ve Washingtonu, kterou jmenuje prezident.
  2. Federální výbor pro otevřený trh.
  3. 12 nezávislých regionálních soukromých bank, které se nacházejí ve velkých městech USA a působí jako fiskální agenti pro americké ministerstvo financí; každá má vlastní správní radu o devíti členech.
  4. Četné jiné soukromé členské banky, které drží podíly (nepřevoditelné akcie) v těchto regionálních bankách.
  5. Různé poradní sbory.
_________________

Připomeňme si drsná slova amerického trendového prognostika Geralda Celenta (63), která pronesl na adresu Fed:

ge2
"Jak je možné, že několik soukromých bank ovládá Federální rezervní systém (Fed), americkou obdobu centrální banky? Podívejte se, mám italské předky. Všechno, co jsem vždy slýchal jako malý kluk, byly příběhy o mafii. Samá mafie, mafie, mafie! Už jsem nikdy nechtěl slyšet další mafiánskou story. Pokud jsou to jména jako Celente, Caruso, Mondavi, Puccini, Rossini, Bellini - označují to za mafii. Ale nemůžete přece označit za mafii ten spolek chlapců v drahých oblecích, absolventy Harvardu, Princetonu, Yale. Ne, to jsou vždycky experti na svém místě - úžasní. Nikdy je neoznačí za gaunery, cvoky! Za ty, co rozkrádají Ameriku! Nikdy. Jsou nedotknutelní. Jak říkám, Harvard-Princeton-Yale, kulky-bomby-banky. To je, co ničí Ameriku. A je mi z toho nanic! Co to znamená, že je banka příliš velká na to, aby mohla padnout? V kapitalismu, když jste neúspěšní, odejdete prostě z byznysu - tak to má být. Výjimkou jsou tihle velcí hoši. Ti padnout nemůžou! Pouze šest bank tak nyní kontroluje 64 procent veškerého majetku tohoto národa. Jen tři banky zodpovídají za celkem dvě třetiny všech transakcí uskutečněných s kreditkami. Lichvářskými kreditkami.

Federální rezervní systém je prostě asi natolik federální jako Federal Express. Není ani kvazi-vládní, a vůbec ne vládní. To je fakt. Je to proti ústavě: článek jedna, sekce A, věta pátá - tam se jasně praví, že pouze Kongres je oprávněn regulovat nabídku peněz. Stalo se to v předvečer svátku vánočního roku 1913. Umíte si představit, že Washington byl jako po vymření. Ten den byl hrstkou zákonodárců přijat zákon o Federálním rezervním systému. Podívejte se na pád hodnoty dolaru od té doby - od té doby jsou lidi uvrhováni v závratné míře do zadlužení. Dolar je dnes, co byly tehdy tři centy. Když dnes chcete v USA na studia, musíte si vzít půjčku - třeba 25 tisíc dolarů za rok. Celý národ posluhuje dluhu. Všichni pracují na banky. To je Federální rezerva!"

______________________

an
A jaká je finanční situace např. v Anglii? Šéf anglické národní banky Mervyn King Angličany politoval s tím, že jsou - a v nejbližší době zůstanou - vystaveni nevídanému finančním tlaku. Nic takového tu nebylo od dvacátých let minulého století: růst cen, stagnace a častěji pokles platů, rostoucí nezaměstnanost, osekávání státního rozpočtu.  (celý článek)
 


Komentáře

1 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 12:15 | Reagovat

Ano - tohle koresponduje s ještě nedávno uveřejněným dokumentárním videem na YouTube, dnes již ZAKÁZANÝM jakýmisi nespecifikovanými "třetími stranami".

Video jsem měl nějakou dobu "vyvěšeno" na svém blogu jako motto k "logu" Pravda vyděsí - jsem rád, že jsem český překlad ještě stačil opsat a průběžně zveřejnit i na tomto svém blogu: http://patrik-vlk.blog.cz/1205/i

2 WilliamEvara WilliamEvara | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 22:13 | Reagovat

With thanks. Valuable information!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.