V Číně proti aktivistům přitvrdili

12. ledna 2011 v 19:29 | Aťan |  Soukromá ENCYKLOPEDIE
č1
č2
č3

Aktivistu Čchien Jün-chueje, který bojoval za práva vesničanů v provincii Če-ťiang, našli mrtvého pod koly náklaďáku. Fotografie se staly hitem na čínském internetu. Naštvaní Číňané tvrdí, že šlo o vraždu, kterou si objednali místní funkcionáři.

Čínský internet přes mohutnou aktivitu armády cenzorů není tak bezzubý, jak by se snad mohlo zdát. Nyní to prokázal případ podezřelé smrti známého aktivisty Čchien Jün-chueje. Bez webu by se vše jistojistě ututlalo. Však také úřady urychleně zakročily a stránky s drastickými fotografiemi zablokovaly. Bylo však už pozdě.

Ten muž je Čchien Jün-chuej, lépe řečeno byl. Třiapadesátiletý fotograf a aktivista, který šest let pomáhal vesničanům ve sporech o půdu a pěkně štval místní funkcionáře, jimž překazil mnohé kšefty. Jakmile se fotografie jeho mrtvého těla dostaly o víkendu na internet, strhl se  pořádný poprask. Čchien byl v oblasti známý a vážený, ale u úřadů nedobře zapsaný. Rozhněvaní lidé se domnívají, že ho místní papaláši nechali zabít, aby ho jednou provždy umlčeli.

________________________

ZAPOMEŇ ŽE JSI ČLOVĚK !!!

Čínský disident Kao Č'-šeng vylíčil týrání policií a zmizel. Čtrnáct měsíců ho policie držela v tajných bytech a mučila ho. Jeden z nejvýznamnějších čínských aktivistů za lidská práva Kao Č'-šeng se o své zkušenosti s čínským represivním aparátem podělil s reportéry agentury AP. Jen o dva týdny později se ztratil a jeho rodina o něm dodnes nic neslyšela. 

č4
Čínský nezvěstný disident Kao Č'-šeng

"Zapomeň, že jsi člověk. Jsi jenom zvíře," vyhrožovali mu jeho čínští mučitelé. Když se policistů v Pekingu zeptal, proč ho prostě nezavřou do vězení, vysmáli se mu. "Vězení je pro tebe moc dobré. Můžeme tě nechat zmizet, kdykoliv si budeme přát."

Kaoův případ je často spojován s vězněným disidentem Liou Siao-poem, který obdržel Nobelovu cenu míru za rok 2010. Čínské úřady podle agentury AP popírají, že by věděly o současném místě Kaova pobytu.

Čínská vláda sevřela před udílením Nobelovy ceny míru vězněnému disidentovi Liou Siao-poovi celou zemi drakonickými zákazy. Kvůli možným oslavám nesměly restaurace přijímat rezervace většího počtu lidí. Přátelé disidenta mají odpojené telefony a policie je sleduje na každém kroku. Peking navíc zablokoval internetové stránky BBC i CNN.

či5
Nobelovu cenu za mír získal čínský disident Liou Siao-po - ZDE
Zdroj: iDnes

Tenkrát mezi 15. dubnem a 4. červnem 1989 se čínští komunisté také "vyznamenali". Masakr na náměstí Nebeského klidu, násilné potlačení lidového povstání armádou v čínském hlavním městě Pekingu. Podle vyjádření studentské organizace a Čínského červeného kříže zemřelo 2000-3000 lidí.
či1
či2

 


Komentáře

1 sionista sionista | E-mail | 25. února 2011 v 8:47 | Reagovat

Lež na lež... Oslavovat agenta Bilderbergu a Havlova kamaráda Liusiopo, člověka který prohlásil, že Čína by neměla existovat, že se nestydíte! A hnusnej xicht Kaočšeng, jděte někam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.