Fašistů jsme se zbavili, s komunisty už je to horší...

26. února 2011 v 9:32 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Se zrušením Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), jednadvacet let po pádu komunistického režimu, souhlasí nadpoloviční většina široké veřejnosti. Ukázal to exkluzivní průzkum společnosti SANEP. Většina domácí populace je rovněž nakloněna i postupu stávajícího ministra vnitra Radka Johna, který za účelem shromáždění důkazů pro případné podání žaloby na zákaz KSČM, nechal vytvořit speciální tým. Jak uvedl Radek John, ministerstvo vnitra zadalo příslušné analýzy na žádost poslanců po nedávném projednávání zákona o protikomunistickém odboji. (celý článek)
.
Oproti lednu získala více hlasů především KSČM (celý článek)
.
.
Výročí února 1948 si chodí MARTA SEMELOVÁ spolu s dalšími straníky připomínat k hrobu Klementa Gottwalda. Marta Semelová je poslankyně za stranu KSČM, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, dlouholetá předsedkyně Pražské rady KSČM, učitelka na prvním stupni základní školy. Do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byla zvolena ve volbách 2010 v Praze. Novináři je řazena ke stalinistickému křídlu strany a v širší známost vešla kvůli článkům, které se v roce 2006 zabývaly její veřejnou obhajobou Klementa Gottwalda vyslovenou v roce 2004 i později.

JAROMÍR ŠTĚTINA, senátor TOP 09, si myslí, že důkazů pro zakázání KSČM je dost. "Už loni v srpnu jsem na Úřad vlády předal hotový návrh žaloby na pozastavení činnosti komunistické strany, s jasnými argumenty a důkazy. Dodnes se mi nikdo z vlády neozval," říká Štětina, pro kterého je antikomunismus jedním z hlavních politických témat.
"Moje žaloba stojí na tom, že KSČM porušuje článek 5 Ústavy, který říká, že politické strany musí respektovat základní demokratické principy a odmítat násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů," zapichuje Štětina ve své kanceláři prst do výtisku základního zákona, který má podtrhaný oranžovým zvýrazňovačem. "Dnešní komunisté se stále hlásí k marxismu-leninismu, což je ve své podstatě násilné učení. V Marxově Manifestu se píše, že komunistických cílů lze dosáhnout jen násilným svržením celého společenského řádu," argumentuje senátor.

(27. 2. 2011 - Ministři za TOP 09 budou ve vládě prosazovat rychlé projednání návrhu na zákaz komunistické strany. Podle šéfa poslanců Petra Gazdíka se na na tom tento týden jednomyslně shodlo předsednictvo strany.)


Dne 25.února 2011 se sešli komunisté v čele s poslankyní za KSČM Mgr. Martou Semelovou a předsedou KSM Lukášem Kollarčíkem u hrobu Klementa Gottwalda na Olšanech. Upozornění na petici www.bezkomunistu.cz a srovnání srpu a kladiva s hákovým křížem se jim moc nelíbilo, hlavně jednomu ruskému generálovi. Hledejte sami rozdíl. Nenašel jsem ho! Na místě byla i ČT a TV NOVA. V hlavních večerních zprávách se vlajka se srpem, kladivem a hákovým křížem neobjevila - včetně jejího nositele, natož aby přítomná média nalezla odvahu položit mu otázky.

Zrod komunismu - ZDE

Komunisté v Československu - ZDE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.