Noe by se divil

12. února 2011 v 18:39 | Aťan |  Soukromá ENCYKLOPEDIE

Hypermoderní Noemovu archu navrhl pro budoucnost architekt Vincent Call pro případ, že by se naplnily předpovědi o zvýšení hladiny oceánů. Nazval ji Leknínové město, protože jeho projekt plovoucího města pro 50 000 lidí se inspiroval u listů leknínu Viktorie královské.

Jde o podrobně načrtnutý koncept moderního soběstačného ekopole, které by se  pohybovalo po světových oceánech koncem tohoto století, kdy někteří klimatologové předpovídají dramatické stoupání vodní hladiny. Jde o obrovský umělý ostrov, kde by tři umělé hory obklopovaly ústřední lagunu, která by fungovala jako zátěž pro plovoucí město i jako zásobárna sladké vody, doplňovaná z dešťových srážek.

Dvojvrstvý plášť města by měl být vytvořen z polyesterových vláken pokrytých vrstvou oxidu titaničitého, který bude reagovat s UV zářením ve slunečním světle se samočistícím foto-katalytickým efektem. Zatímco umělé hory a pláže budou určeny kromě ubytování i zábavě a komerčním účelům, v patrech pod úrovní hladiny se mají nacházet farmy, které budou město zásobovat potravinami a biomasou. (celý článek)

b1
b2
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.