Tomáše Vernera prostý korejský lid bohužel neviděl

19. února 2011 v 15:14 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
ve2

Český reprezentant v krasobruslení Tomáš Verner prohlásil, že se pokusí "zpestřit život prostým lidem" v Severní Koreji. To se mu ale moc nepovedlo. "Na stadionu, kde se exhibice s mezinárodní účastí konala, byli jako diváci pouze vybraní zasloužilí funkcionáři režimu a severokorejská televize záběry z ní v přímém přenosu pro veřejnost nevysílala," řekl český velvyslanec v KLDR Dušan Štrauch v telefonickém rozhovoru pro ČTK. (Ale i kdyby vysílala, kolik prostých obyvatel KLDR má televizi??? Tomáši, čím jsi proboha přemýšlel? Asi peněženkou...)

Krasobruslař Tomáš Verner a jeho agentura tvrdí, že šlo pouze o sport. Ovšem pokud se podíváme na zprávy oficiální severokorejské tiskové agentury KCNA (najdete je na internetové adrese http://www.kcna.co.jp/index-e.htm), tak vidíme, že krasobruslařský festival Paektusan byl pořádaný v rámci oslav 69. (70?) narozenin diktátora Kim Čong-ila (Jong-ila). Tedy člověka, který popravuje své politické oponenty a nepohodlné lidi mučí a zavírá do koncentračních táborů.

Podle severokorejské agentury KCNA si tisíce dolarů vydělal i slavný ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko, pětinásobná kontinentální mistryně Francouzka Surya Bonalyová, její krajané a letošní úřadující mistři Evropy Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat. V minulosti tam startoval olympijský vítěz Alexej Jagudin, ale i Češi Kamila Hájková, David Vincour nebo Petr Kaška.

Život v KLDR - ZDE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.