Utáhneme si opasky, protože jsme si žili nad poměry. Kdo takovou kravinu mohl vypustit?...

26. února 2011 v 14:21 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Miroslav Kalousek se postupně z konformního lidovce přetransformoval na neoliberálního "tvrďáka". S úsměvem a povýšeneckou intonací v hlase nám sděluje, že jsme si žili nad poměry a proto teď přichází jeho léčebná kúra.

Proč nemá ČR svůj rezervní důchodový fond? Kde končily zdroje z prodejů státního majetku a z dividend společností s majoritní účasti státu? Možná by si mohla vláda na zodpovězení těchto otázek založit další komisi. To je totiž klasická ukázka účelovosti a kolektivního alibismu této vlády, kterou charakterizuje pragmatismus, populismus a bezradnost. Výsledkem je neslušná, neefektivní, nefunkční a nesolidární správa země. To vše jsou příznaky pro poněkud méně vyspělé země, což bohužel zakládá spíše budoucí neklid, než stabilitu, prosperitu a sociální smír. Správu země už dávno ovládl stranicko-podnikatelský kartel a zdá se, že se pole působnosti rozrůstá i o privátní penzijní fondy. (celý článek)

(Uvalená daň na obyvatele, kteří ve dvou třetinách nedosahují ani průměrné mzdy, ale kteří mají financovat onu tzv. reformu penzí, pak vypadá jen jako záminka, aby tito lidé platili úlevy podnikům. A ty se zbavovaly společenské odpovědnosti ve formě určených daní.)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.