Po zuby ozbrojení těžkooděnci přepadli Českou televizi. Armádní mafie vyhlásila válku?

12. března 2011 v 10:59 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Do budovy zpravodajství České televize na pražských Kavčích horách vtrhla v pátek před 19 hodinou ozbrojená vojenská policie maskovaná v kuklách a ozbrojená automatickými zbraněmi.

Vojenští policisté obsadili chodby redakce zpravodajství a násilím vnikli do kanceláře redaktora Karla Rožánka, který měl na starosti informování o okolnostech odchodu Miroslava Krejčíka z čela vojenského zpravodajství.

"Vojenská policie použila vůči ČT zákrok srovnatelný pouze se zásahem proti drogové mafii či podezřelým z vraždy. Učinila tak přesto, že ve čtvrtek 10. března 2010 jim byla editorem vysílání dobrovolně vydána jedna z desítek existujících kopií neutajovaného materiálu Vojenského zpravodajství, a přesto, že příslušníci Vojenské policie věděli, že Česká televize nikdy neměla originální dokument," odůvodňuje postup televize Šticha.

Do bitvy s vojenskou policií se pustil generální ředitel České televize Jiří Janeček. "Chceme vědět, proč například stejné komando nevtrhlo i do jiných médií, která disponují stejnými kopiemi onoho dokumentu, a čekáme, že bude vyvráceno vážné podezření, že tato akce byla pouhou záminkou, aby mohla Vojenská policie získat osobní a důvěrné předměty a dokumenty armádního zpravodaje Karla Rožánka," zlobí se ředitel ČT Jiří Janeček. V reportáži se objevila zpráva, že měl Krejčík konspirovat proti bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové.

Generál Miroslav Krejčík byl před čtyřmi lety vyhozen z vedení Vojenského zpravodajství. Za svého působení zbavil svou tajnou službu několik desítek lidí, kteří byli agenty, nebo přímo kmenovými zaměstnanci totalitní StB či komunistických vojenských tajných služeb. Když generál Krejčík začínal rozplétat armádní korupční síť, jeho podřízený generál Pavel Adam (na popud Parkanové a jejího prvního náměstka Martina Bartáka) vypracoval tzv. "analýzu", a společně prosadili Krejčíkovo odvolání.

Chobotnice se včera dostala i do ČT!!!

Redaktorům zpravodajství ČT zabavili počítače, zápisky, kazety, vizitky a čísla redaktorů, kteří pracují na kauzách dotýkajících se ministerstva obrany. Na životě jsou v budoucnu ohroženi jak samotní redaktoři, tak samozřejmě i jejich informátoři. V lepším případě budou jen zastrašováni či vydíráni. Demokracie zase dostala pořádně na zadek !!!

Ministr obrany Alexandr Vondra postavil kvůli pátečnímu zásahu v budově České televize mimo službu šéfa Vojenské policie Vladimíra Ložka a další dva důstojníky, kteří byli přímo odpovědni za způsob provedení zásahu. Jaképak lépe placené místečko jim mafie tentokrát najde?"Nástup ozbrojenců byl naprosto zbytečný," říká redaktor České televize Karel Rožánek, kterému včera vojenská policie obrátila kancelář vzhůru nohama proto, aby našla ztracený spis. "Dokument, který byl dávno odtajněn a odvysílán, jsem vyhodil před měsícem a půl. Jsem hrozně naštvanej. Zabavili mi všechno kromě osobních věcí jako je například sako či kravata. Odnesli si počítač, kazety, CD, DVD, na kterých jsem měl hlavně materiály ze zahraničí - Kosova, Albánie, Iráku, Afghánistánu, ale i například i z cesty s prezidentem Klausem do Srbska či materiály týkající se neonacistů. Odnesli si také moje zápisky či vizitky, které jsem shromažďoval 15 let. Nepochopitelné je, že zabavili i věci mým dvěma kolegům, kteří se mnou v kanceláři pracují." (celý článek)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.