Komunistická nemorálnost nezmizela

30. dubna 2011 v 21:09 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Slova vyšetřovatele ing. ADOLFA RÁZKA - ÚDV (Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu):

Komunističtí zločinci nám nezmizeli. Komunističtí zločinci se jenom přizpůsobili novým poměrům a zejména ve všech politických stranách, bez rozdílu, obsadili místa - to je ta politická záležitost. Ale zároveň tito komunističtí bossové také měli kontakt. Zahraniční obchod byl jenom komunistický, takže kromě politické moci získali i ekonomickou moc, protože byli "nepostradatelní". Měli styky, znali vazby, takže pro ně nebyl žádný problém, aby pokračovali naprosto normálně dál a získali možnost, protože měli dostatek informací, se stát podnikateli.

V těch prvních letech svobody, po převzetí ekonomické moci těmi bývalými klíčovými postavami komunistické moci, jsme se setkali s tím, že svoji morálku - řekl bych NEMORÁLNOST - přenesli i do toho svého podnikání.

Vrcholní proletáři se v daném okamžiku přetransformovali na kapitalisty.

______________________________
raz
Ing. Adolf Rázek (* 1930) je český katolický aktivista, politický vězeň komunistického režimu, vyšetřovatel Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu specializující se zejména na pronásledování věřících (1995-2000) a člen Konfederace politických vězňů. Vyučil se mechanikem a vystudoval sdělovací elektrotechniku na ČVUT. Na přelomu 40. a 50. let, když komunisté zlikvidovali katolický tisk, se podílel na vydávání jeho ilegální náhrady, za což byl v roce 1952 odsouzen a uvězněn (klasifikováno jako "protistátní činnost - pobuřování a sdružování proti republice"). Ve vězení strávil 4 roky, mmimo jiné v táboře Mariánská na Jáchymovsku. Poté pracoval střídavě jako dělník a technik, od roku 1975 byl vedoucí technicko-hospodářské správy Matematického ústavu ČSAV. V roce 1985 byl znovu zatčen a vězněn, tentokrát za práci v křesťanském samizdatu a dovozu křesťanské literatury. Široká mezinárodní publicita případu nakonec vedla k tomu, že byl odsouzen pouze k podmíněnému trestu a mohl i zůstat na MÚ ČSAV, odkud v roce 1990 odešel do důchodu. Do listopadu 1989 byl členem ČSL, poté se podílel na zakládání KDS, odkud po krátké době odešel. Jako nestraník byl členem obvodního zastupitelstva a rady v Praze - Modřanech. Současně se na úseku sociální práce s vězni a uprchlíky angažoval v rámci nevládní organizace Charita. Od roku 1992 pracoval na objasňování zločinů StB v Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu při FMV, od roku 1995, kdy úřad získal pravomoci policejního úřadu vyšetřování, jako vyšetřovatel. Mimo vyšetřovací činnost se věnoval též zprostředkování poznatků z vyšetřování veřejnosti. Do důchodu odešel v roce 2000 jako vedoucí odboru vyšetřování.
 


Komentáře

1 Nettka Nettka | Web | 30. dubna 2011 v 21:19 | Reagovat

škoda,že to nepíšeš ty..:)

2 Carol Carol | Web | 30. dubna 2011 v 21:30 | Reagovat

podle mě jsou komunisti svin*, všechno dělají tak aby si byli všichni rovni a sami se považují za Bohy...jsem ráda, že je demokracie (bohužel naše vláda samotná stojí za houby mnoo...)...můžeme cestovat, nezatýkají nás proto, že se nám daná strana nelíbí...můžeme si volit koho chceme...

3 Aťan Aťan | 30. dubna 2011 v 21:31 | Reagovat

[1]: Nettko, doufám že mi nepřeješ stejný osud, jaký měl pan Rázek? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.