Napsal mi čert s hodností vraníka

3. dubna 2011 v 10:58 | Veronika, Ostravsko |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Pod tímto článkem:
se dnes objevil komentář od čerta s hodností vraníka. Nevím jestli ho psal Ondřej Vetchý, nebo mu radil Petr Nárožný - to mně je opravdu jedno. Ale ten komentář je napsaný tak brilantně, že mně nezbývá nic jiného, než před pisatelem smeknout. Díky čerte! (pozn. autora blogu: po dodatečné mailové korespondenci je autor(ka) odhalena - Veronika z Ostravska :-)

Hned ze startu, proč skoro nikdo z vás nehledá jádro problému? Jak mi kdo dokáže, že můj volební hlas dostala ta strana, které jsem ho dal??? Byl to ANONYMNÍ kus skoro toaletního papíru, kterého si každý může natisknout co mu je libo!!! Hóóódně naivní by bylo myslet si, že se tak neděje! Trapas, který nám unikl??? Samozřejmě jsou volby zvalšované, tak zvedejme ty naše líné zadky a nenechme už se sebou dále manipulovat! A tady se pak někdo pohoršuje nad nepodepsaným č-l-á-n-k-e-m ?!?!?! Halóóó! Není už náhodou čas na probuzení? Už jen fakt, že volby nejsou povinné, je důkazem vychcanosti, protože vylučují z voleb obrovskou masu pohodlných lidí!

Proč? Protože většina lidí je málo inteligentních. Lopaty hold patří k lopatě - nečekejme, že si vůbec něco pořádného přečtou, natož aby vyvinuli nějakou chytrou aktivitu. Jsou dokonce spokojeni, když jim život režíruje někdo jiný. Menšina lidí je sice inteligentních, avšak zatraceně líných. Málokdo z nich se bude angažovat a plýtvat energií pro dobro "lopat". A to hlavní: drtivá většina všech lidí je naprosto bezpáteřní - a nejhorší je, že ze stejného důvodu si toho vůbec nejsou vědomi, natož aby trpěli výčitkami svědomí!

Neomezený přístup k bohatství by byl ovšem tvrdou zkouškou pro každého z nás, a věřte, většina bychom podlehli. Takovou smečku bestií, jako jsme my lidé, může ovládat a držet na uzdě opravdu jen disciplína nebo STRACH. Snížení naší morální úrovně bylo politicky plánováno a návnadu jsme jim sežrali i s navijákem! Je to normální skutečnost, odpozorovaná z něčeho, z čeho se záměrně a hloupě snažíme vyčlenit: z přírody a faktu, že nejsme pranic jiného, než živočichové s chováním podřízeným svému druhu.

Zabředáváme hlouběji a hlouběji, když se snažíme hledat a vytvářet naprosto zbytečné složitosti při pokusu "dešifrovat" politický problém. On beztak vůbec není složitý. Ba naopak, je trapně jednoduchý, což historie potvrzuje: elita prostě musí mít nefalšovaný zájem o prosperitu země - a naše dnešní situace je důkazem opaku!!! Z pochopitelných důvodú, o nichž se dneska nehodlám rozepisovat, by v politice měla figurovat alespoň 1/3 žen. Nicméne bez "novodobé" monarchie to fungovat pravděpodobně nikdy nebude.

Mám pocit, že právě z tohoto důvodu si ji některé státy dodnes vydržují, alespoň v "okrasné" funkci. Došlo jim, že bez ní by jejich "smečka" ztratila identitu, což by mělo neblahý morální dopad. Masaryk byl sice presidentem, ale na mě působil spíše jako moderní forma krále. Král se nikdy nesměl bát (osobně nasazoval život ve válkách a soubojích), ale rovněž nepotřeboval krást. Proč by také kradl na SVÉM poli??? Král navíc hájil i svou ČEST!

Logicky je jasné, ze přihlouplá lůza nesmí mít velkou sílu, ale ani velký hlad, aby neměla chutě zmocniti se "žezla", a inteligentní menšinu je třeba kvalitně zaměstnat a motivovat, aby nepocítila nutkání použít svou inteligenci proti onomu pomyslnému žezlu. Bohužel, v České zemi se k moci dostaly obě skupiny. Manipulují a vymývají nám mozky opravdu skvěle!

Alespoň si zkusme představit situaci, kdy naprosto všechny vládní kroky by se daly díky kamerám a internetu veřejně, a pod každým rozhodnutím (které by samozřejmě projednala rada znalých osob) by se musel podepsat jeden jediný člověk, který by za ně přebíral zodpovědnost, a kterého by mohli přímo zvolit nebo naopak pro vážné selhání odvolat prostí lidé s následnou ztrátou části majetku nabytého v průběhu funkčního období. Tento člověk by si ovšem mohl naopak sjednat pořádky se svými ministry a ti zase se svými...atd. Takovouto nevděčnou funkci by si asi nelajznul jen tak nějaký hajzl, a samozřejmě model je nechutně stručný :-).

Ano jsou to pohádky, bohužel. Většina (všechny?) z nejdůležitějsích podniků a médií určitě neleží ve státních rukou, nicméně možností je spousta, pokud Česká země ještě patří Čechům a pokud ještě vůbec existují hrdí Češi?! ... o obojím pochybuju.

Ať se vám vše zdá jak chce hloupé, pro průměrné lidi, které nedrží pohromadě ani síla ani víra, je dnešní způsob "vládnutí" osvědčeně kontraproduktivní. Možná se máme zatím nejlíp za celou historii, ale to není způsobeno nynější vládou, to je způsobeno vývojem a pokrokem doby! Ve skutečnosti bychom se mohli mít ale ještě mnohem líp, protože by nám k tomu nepřekáželo naše ovlivněné a zdevastované myšlení, nahlodávající přirozené, vlastenecké vnímání NAŠÍ země! Nic jiného, než naprosto radikální změna, stavící se do opozice veškerým nynějším NEOSVĚDČENÝM politickým systémům, je jedinou nadějí, pro obnovení ČESKÉ REPUBLIKY!!!
 


Komentáře

1 čubík čubík | E-mail | 3. dubna 2011 v 12:12 | Reagovat

...tomu člověku co to psal bych doporučil jedno: stručnost, neboť v té je síla...takhle se člověk jen utápí v přívalu slov a má z toho pak v hlavě jen guláš...chce li člověk sdělit důležitou myšlenku, měl by jí umět vypíchnout a zbytečně neunavovat balastem...jsem to nějak nedokázal přelouskat do konce...:)

2 Aťan Aťan | 3. dubna 2011 v 20:12 | Reagovat

[1]: Dovolím si nesouhlasit, balast jsem tam po usilovném hledání nenašel ani jeden. Já jsem si tedy pošmákl, ...a moji přátelé už teď mi to rvou z ruky. Podle mne je to bomba, která tady dlouho nebyla! :-)) vraník je pašák!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.