O kom se mluví - KRISTÝNA KOČÍ

17. dubna 2011 v 11:30 | Parlamentní listy |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Rebelka s basebalovou pálkou, v manželské posteli s Tluchořem, kikinka Kočí. Podobné vtípky se v současnosti vyrojily v reakci na různé eskapády poslankyně Kristýny Kočí. Ruda z Ostravy o ní složil raperskou písničku, herci Ondřej Pavelka a Barbora Poláková chystají na zítra po vzoru hry "Ivánku, kamaráde" scénické čtení nahraného rozhovoru s Kočí v pražském divadle Rubín.

České vtipálkovství nezná mezí a v současnosti se zaměřuje hlavně na poslankyni Kristýnu Kočí. Na internetu kolují obrazové koláže, kde vypadá jako drsná rockerka s basebalovou pálkou v ruce anebo pod titulkem "A je to doma!" mává z manželské postele společně s Petrem Tluchořem, přičemž za nimi je emblém strany ODS modrý pták. Lidé ji také podobou přirovnávají k Johnu Travoltovi. Vše, co se týče Kristýny Kočí, je pro český humor dnes živnou půdou.

"Čím větší je krize, tím větší jsou tendence ke vtipu. V klidu k tomu lidé nemají důvod anebo jsou laskaví, jako byli k Masarykovi. Jde o ventil i úlevu. A lidem to umožňuje snášet nepříjemné situace. Je to i naší národní povahou. Politici jsou nicméně odrazem národa, a když lidi na ně nadávají, tak nadávají i na sebe," říká ParlamentnímListům.cz humorolog Václav Budínský, který se věnuje humoru již několik desítek let. O fenoménu Kočí si myslí, že jde o mladou dívku, která by měla sedět v knihovně a učit se, takže od ní v politice nelze nic moc očekávat. (celý článek)
 


Komentáře

1 jan jan | 22. dubna 2011 v 9:36 | Reagovat

je mi z té nahrávky zle :/ http://plebs.cz/politika/kristyna-koci-nesesrihana-nahravka/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.