Vyměňte politiky

16. dubna 2011 v 11:02 | Jaroslav Kuchař |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Političtí reprezentanti jsou nepřátelé lidu

"Pokud by se letos konaly předčasné volby, sám nevím, koho bych volil, a nevybral bych si ani mezi těmi, kdo nejsou v parlamentu. Stejně tak bych neradil stranám, koho nedávat na kandidátky, že bude stejně jako Langer loni vykroužkován. S politickou reprezentací nemá vůbec cenu komunikovat, pro mě to jsou nepřátelé lidu, nikomu z nich bych ruku nepodal," odmítá mluvčí iniciativy Vyměňte politiky Jaroslav Kuchař jakýkoli kontakt se stávající politickou elitou.

Sám vnímá politickou situaci u nás jako ozdravný proces, při němž je třeba veškerá negativa pojmenovat a hodnotit je pravdivě. K tomu ani není zapotřebí, aby si to uvědomila většina populace. "Postačí, když si to uvědomí část společnosti a začne aktivně působit na své okolí. Spíš než přesvědčovat voliče, koho volit a koho ne, bychom se měli snažit hledat alternativu k nynější politice," domnívá se Kuchař.

Za velkou překážku v té souvislosti považuje článek 5 Ústavy, který hovoří o soutěži politických stran jako základu systému. "Politická strana by neměla mít větší důvod podílet se na moci než různá občanská sdružení. Politické strany si uzurpovaly veškerou moc, mnohé vznikly jako byznysové. Čtyřicet let jsme tu měli vládu jedné strany, teď dvacet let vládu více stran, ale moc se zneužívá stejně," uvádí Kuchař, v čem by měla Ústava doznat změny. (celý článek)

http://www.vymentepolitiky.cz/

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.