O kom se dnes mluví: Věci veřejné

14. května 2011 v 11:28 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"
Jako volič VV (veverek) jsem od nich očekával tlak na výměnu státního zástupce, výměnu policejního prezidenta, průhlednost konání na ministerstvu vnitra, naplnění protikorupčního manuálu včetně zaříznutí mafiánských praktik s akciemi na doručitele, zprůhlednění financování politických stran, zprůhlednění zadávání veřejných zakázek.
Něco se povedlo, ale hodně nepovedlo. Dnes pochybuji, že se Věci pohnou dál...


Co se o nás píše v novinách našich sousedů - v Polsku, Německu a Rakousku? Obraz Česka je hodně žalostný, myslí si o nás, že politici nejsou ochotni bojovat proti korupci. U sousedů mají za to, že se Češi dostali daleko za hranici příčetnosti. "Česká politika je opravdový hnus střední Evropy, dříve tou černou dírou bylo Slovensko, teď je to Česká republika," tvrdí např. francouzský novinář Fabrice Martin Plichta. Od revoluce žije v Praze, kde působí jako dopisovatel deníku Le Monde a redaktor Hospodářských novin.

V rámci objektivity zveřejňuji i slova napadené strany - Vít Bárta říká: "Kočí natočí a obskočí vše, co VV vytočí a jako vždy MfD naskočí! Pokud chcete znát realitu, včera jsem udělal exkluzivní rozhovor pro Právo. Budu rád za vaše reakce, neb u jednoho rozhovoru nechci skončit. Stejně jako nařčení MfD z ekonomického projektu VV nakonec jasně ukazuje, že je školením etiky, kde pan Kmenta nerozumí pojmu sociální altruismus neboli užitečnost pro společnost, ze které se mají zpovídat manažeři ABL. Mimo jiné všimli jste si, že ABL osočovaná ze sledování politiků nepořizuje nahrávky, ale naopak nahrávky se točí kolem Kočí a těch, kteří VV a ABL osočují. Inu démonizace ABL, VV, VB přirovnáváme k StB, je přesně z dílny Topolánka, který od středy, kdy jeho výběrčí Dalík je obviněn z půlmiliardového úplatku mlčí. Znáte film Vrtěti psem? Expremiér a vláda, ve které sedí ministr Pospíšil, který nyní poučuje VV, schválila předraženou zakázku na pandury s úplatkem půl miliardy. S kým se po puči schází Kočí v pražské restauraci? S Topolánkem a Tluchořem. A Kočí vozí Talmanové řidič."

Parlamentní listy / Pane Johne vydržte, Jarda, 19.5.2011 17:06:22
Proč strany koalice, všechny od středu napravo, které nemají problém se sestavením společného programu, si jdou tak po krku? Myslím si, že jedni kradou v miliardách a druzí naivně myslí, že to s bojem proti korupci myslí vážně a pletou se jim pod nohy. Od té doby co tam veverky jsou, se Ti političtí starousedlíci dost odkopali a dost před veřejností obnažili své penězotoky. Už je na čase, aby jim někdo zavřel kohouty a poslal tyhle velkozloděje do chládku. Nevěřím, že by veverky dokázali z veřejných peněz cokoli ukrást. Loutkáři pana Kmenty by se postarali, abychom si to hned druhý den přečetli v novinách. Pokud veverky odstaví, bude někdo jiný tlačit na přijetí protikorupčních zákonů? ODS, TOP09 ani ČSSD to nebude, protože by šli sami proti vlastním kmotrům. Začínám být přesvědčen, že náš stát neřídí politici, ale kmotři - loutkáři v pozadí. Nejde o to odstranit dinosaury s politiky ale kmotry - loutkáře v pozadí. A to nebude lehké, protože tyhle persony mají peníze, mají moc a jsou bez skrupulí. Každý člověk, který do nich půjde se počítá. I když šancí moc nemá. Myslím, že John nezůstal jenom u slov. I něco málo se mu povedlo. Proč musel z vnitra? Vím, je to boj s větrnými mlýny ale pokud všichnim budeme brát krádeže ve velkém za samozřejmost tak si pak nemůžeme stěžovat na výši našich důchodů, na zdravotní péči, mateřskou dovolenou atd...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.