Proč stát nefunguje? Protože ho řídí kmotři!

29. května 2011 v 22:57 | Aťan

"Proč stát nefunguje?" táže se politoložka profesorka Vladimíra Dvořáková a rovnou si odpovídá. "V normálních zemích dochází k souboji politických idejí, ale u nás je to jen na oko, jen formálně. Za ideologickou slupkou je snaha prosadit dílčí zájmy konkrétních podnikatelů, to je také vysvětlení, proč se nemůže vláda domluvit."

Sama přiznává, že ona i další politologové byli velice naivní, když se domnívali, že decentralizace znamená demokratizaci. Místo toho se prý v krajích vytvořily sítě podnikatelů a politiků. Tyto tzv. kmotři pak podle Dvořákové dostali pod kontrolou i vedení politických stran. "Pánové Sobotka a Nečas můžou jen kroutit hlavou nad utvořením koalice v Praze, nic víc. Tyto kmotři nečekají na jejich požehnání. Nepotřebují totiž jejich stranické finance, nejsou závislí na jejich penězích. Naopak oni diktují a dosazují na ministerstva svoje lidi jako poradce, jako nejrůznější experty, kteří kontrolují penězovody do krajů," dodává. A šéfové stran s tím nemohou nic dělat. Každý pokus o "eliminaci kmotrů" vždy skončí.

Dvořáková však na rozdíl od ostatních nabízí občanské společnosti řešení. "Potřebujeme zabránit, aby se do stran dostávaly finance od státu. Aby strany zase fungovaly jako ideologické platformy a nikoli jako zájmové skupiny. Musíme dostat pod kontrolu financování volebních kampaní." Tímto směrem se podle politoložky musí aktivizovat občanská společnost, má-li zájem na změně chodu událostí. (celý článek)
 


Komentáře

1 emeritni samec emeritni samec | E-mail | 30. května 2011 v 17:29 | Reagovat

Politologové chceš-li se dozvědět nic přečti si jejich článek.Všichni ty syčáky známe a přesto jim říkáme anonymě kmotři.Všichni vidí co se děje za svinstva a jenom se politizuje.Nemá to smysl a nikdo neví co s tím-ani já.Okradli nás o všechno o kulturu i smysl slov.Výzvu proti korupci podepsal Bohuslav Sobotka.Všechno nám podepíšou na všechno nám kývnou.Je to jako by jsi chtěl chytit sliz.Nikdo nedokáže svinstvo pojmenovat jménem a snad ani nechce.Čtu komentáře čtenářů různých novin a vzorek občanů nevypadá dobře zdá se že není úniku.

2 Aťan Aťan | 30. května 2011 v 18:09 | Reagovat

[1]: Takže emigrace, samec? :) Sobotka je sice pro, ale když to podřízne větev mafiánům i v ČSSD, mávnu velkoryse rukou. Podobný benevolentní postoj mám i k dalším jménům. Levice pomalu vyplňuje prostor, kde z blbosti už dávno není pravice - lidem totiž dělá moc dobře, když po zásluze někoho zavřou a navíc musí vrátit nakradené miliardy. Tam to totiž směřuje - ale kdy se tam doškrábeme, to záleží taky na plných náměstích a tlaku davu. Z jednotlivců ONI mají jen srandu.

3 emeritni samec emeritni samec | 30. května 2011 v 20:05 | Reagovat

Doplnění komentáře.Podle mého názoru politika je vytunelovaná a neprobíhá po linii pravice-levice ale my -oni.Vítězství jedněch může mít omezený vliv na život určité skupiny lidí ale tunelový penězovod musí být zachován a k tomu se pravice i levice kdykoliv spojí.Tlak odkudkoliv není možný.Snad jen opravdová nesametová revoluce může něco změnit.Určitou vizi občanské společnosti má mudr Hnízdil(YouTube civilcourage tv videointerwiev s mudr Hnízdilem dva díly).Má pravdu že dialog s psychopaty je zbytečný.

4 Aťan Aťan | 30. května 2011 v 21:48 | Reagovat

[3]: Díky moc za Hnízdila, samec, už jsem tady oba díly vyvěsil:

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1105/mudr-jan-hnizdil-vladnou-nam-psychopate-bez-svedomi

O NEO 2011 už jsem tady psal, Havlík - Hnízdil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.