Jan Keller: Odpor veřejnosti musí přijít dřív, než bude pozdě

25. června 2011 v 15:27 | Jan Keller |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

"A i přes tu rozladěnost, abych to řekl slušně, dovedl bych ale najít výstižnější a ostřejší termín, se odbory maximálně k něčemu přidají, ale nemají tu moc něco vyvolat. Pokud se bude situace radikalizovat, tak to podle mě vznikne spíše tak, že lidem dojde trpělivost, ne že jim odbory řeknou, tehdy a tehdy je generální stávka," myslí si sociolog Jan Keller.

Podle něj by přitom jakýsi odpor veřejnosti vůči vládním reformám teď bolel méně, než později. "Hlavní problém je v tom, že vláda ani neuvažuje o nějakých kompromisech. A změny ve svých postojích, které nabízí, jsou naprosto směšné. A já se obávám, až se udělají ty špatné reformy, o to to bude tvrdší. Ty dopady budou skutečně rychlé, to se dá spočítat. A během krátké chvíle se nakumulují problémy v oblasti bydlení, nízká platební schopnost a krachy nebo velké oslabení pojistných systémů. A to dolehne na devadesát procent lidí," vyčísluje Keller.

"A myslím si, že kdyby došlo teď, k nějakému odporu, tak by nebylo ještě pozdě na kompromis, ale čím později k tomu dojde, tím bude kompromis nemožnější. Čili to je pěkné, cítit, že odbory teď nejsou schopny udělat generální stávku a psát na ně posměšné básničky, ale to může udělat jenom politický analfabet. A všimněte si, že nikoho nejmenuji ..." uzavřel Keller se zjevným odkazem na ministra financí Miroslava Kalouska.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.