Svrhli jsme komunismus, teď je na řadě korupční režim!

8. června 2011 v 20:33 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

"Společnost dává politické reprezentaci jednu z posledních šancí vypořádat se civilizovaným způsobem s korupčním systémem. Tak jako tady byl komunistický režim v roce 1989 a svrhli jsme ho, tak teď je tady korupční režim v mnohém podobný a my ho zase svrhneme. Věřte nám, že jo. Demokratickým způsobem, ale budou pryč, nezůstanou tu," uvedl scénárista a dramaturg Jan Štern.

Jak poznamenal, za výzvou "Veřejnost proti korupci" stojí řada někdejších signatářů petice Několik vět z roku 1989. Iniciativa chce oslovit politiky, pořádat diskuse, happeningy a demonstrace.

http://verejnostprotikorupci.cz/text-prohlaseni/


Kromě manifestu Veřejnost proti korupci ve čtvrtek odstartoval také projekt pod názvem Napište jim, který podporuje rovněž Tomáš Hanák či jeho kolegové herci Jiří Macháček a Nela Boudová či režisér Václav Marhoul. Jde o internetový portál, na němž voliči snadno najdou svého poslance či senátora a budou mu moci napsat. Server bude čtvrtletně vyhodnocovat ochotu politiků komunikovat.


http://napistejim.cz/

 


Komentáře

1 emeritni samec emeritni samec | E-mail | 9. června 2011 v 17:39 | Reagovat

Nesouhlasím s hodnocením korupce nelze se do nekonečna vymlouvat na komunisty.Tehdy existovala tzv malá korupce.Nebylo zboží a tak se uplácelo.Státmí sektor si komunisté dokázali uspokojivě pohlídat.Dnešní korupce je výsledkem tzv sametové revoluce a nástupu dnešních tzv politiků.Nové akci osobně velké šance nedávám protože jsou požadovány osobní údaje.Toho se v dnešní době rozumný člověk snaží vyvarovat.To za komunistů nebylo.

2 Aťan Aťan | 9. června 2011 v 17:50 | Reagovat

[1]: samec, pusť si toto video. Třeba zjistíš, kam se komunisté po roce 1989 tzv. "rozpustili".

http://www.youtube.com/watch?v=Q5S8wRC5uH0&feature=player_embedded

3 emeritni samec emeritni samec | 10. června 2011 v 11:06 | Reagovat

Dík za adresu .Na tomto prostoru to vyzní jako chvála komunistů.Tak jsem to nemyslel.Za Hitlera a za tvrdého kom.to co se děje nešlo.Na komunisty se nabalila morální špína a v 1989 se utrhla ze řetězu.Hnízdil říká že komunikovat s psychopaty je zbytečné a proto jsem k teorii dopisování skeptický.Každá věc která se o něco snaží je ale dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.