O kom se mluví – CIKÁNI

3. září 2011 v 15:38 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"


Vzkaz Tomio Okamury:

Milí Romáci,
Chcete, aby vás Češi měli rádi? Chovejte se jednoduše tak, aby vaši sousedé byli šťastní, že vás vedle sebe mají. Pomáhejte jim. Večer nehlučte a udržujte své okolí čisté. Přestaňte krást, přepadat. (učte se od bílé většiny, když Češi přestali krást v rakouských obchodech rázem se z nich stali vítaní zákazníci). Svému okolí pomáhejte. Když uvidíte křivdu, zastaňte se slabšího. Pomáhejte bezmocným. Děti posílejte denně do školy a učte se spolu s nimi. Zdaleka se vyhněte hernám a hledejte práci. Práce je vždycky. Když ne tam, kde bydlíte, zkuste jako Češi, Moraváci nebo Ukrajinci stavbu, továrnu s ubytovnou v Praze nebo jiném velkém městě. Pracovní úřad vám určitě s hledáním a začátkem rád pomůže. Když tohle uděláte, než se nadějete, budou z Vás milí a vyhledávaní sousedé. (celý článek)

Držím Vám i nám palce,
Tomio Okamura


ŠLUKNOVSKÝ VÝBĚŽEK


Cikánský národ se dělí na dvě větve: 1) Romové - původní cikánské obyvatelstvo přibližně ve východní Evropě, (ale nejen tam), 2) Sinti, kteří přišli do západní Evropy již ve středověku a dodnes zde žijí (ale nejen zde). Toto dělení je v ČR značně nepřesné a nikdo neví kdo je kdo. Takže (s dovolením) budu se držet obecného názvu Cikán. Lingvisté - trhněte si.

Cikáni jsou na našem území už 600 let. Za ten čas se nedokázali přizpůsobit. Vietnamská menšina k nám přišla před 30 lety a dnes patří vietnamské děti mezi nejlepší na školách. Jak je to možné? Co je příčinou? Možná někdo bude znát odpověď...

Občané Šluknova, Varnsdorfu a Rumburku požadují posílení policie a kritizují práci radnice. Vedení města vytýkají, že problémy s Cikány neřeší a zavírají před tím oči. Ozývají se výzvy k odstoupení starosty Varnsdorfu Martina Louky a starosty Rumburku Jaroslava Sykáčka.

Varnsdorf - 2. 9. 2011

Do Šluknovského výběžku stěhují majitelé domů z různých míst České republiky Cikány. V jedenáctitisícovém Rumburku takto přibylo loni i letos 1 200 lidí. Ve Šluknově vzrostl počet krádeží o 250 procent, ve Varnsdorfu o 125 a v Rumburku o polovinu.

Dlouholetý konflikt s Cikány se v regionu rozhořel letos v srpnu dvěma incidenty. Při prvním, jenž se odehrál 7. srpna, zaútočili romští návštěvníci herny v Novém Boru mačetami na obsluhu a hosty. O dva týdny později ztloukly v přesile dvě desítky Cikánů šestici mladíků. To vyvolalo odpor místních i radikálních uskupení. Mnozí občané Varnsdorfu se netají tím, že jsou připraveni bránit svůj majetek i bezpečnost. "Když mi v zimě ukradli od domu motor, pořídil jsem si zbrojní pas a pistoli. Každého, kdo přeleze plot mé zahrady, střelím do hlavy," rozčiluje se starší muž.

RUMBURK

26. srpna se na první větší demonstraci ve Varnsdorfu sešlo 200 lidí, v Rumburku se asi dva tisíce lidí vydalo k domům, kde bydlí Cikáni, a musela zasahovat policie. Policejní prezident na sever Čech poslal přes 50 těžkooděnců, ti však na pořádek dohlížejí jen přes noc. Problém jsou navíc dětské gangy, které nelze právně postihovat. Hodně incidentů média raději nezveřejňují, aby "nepřilévaly olej do ohně". To místní občany ještě více proti Cikánům radikalizuje. Dnešní plánovaná demonstrace určitě nebude poslední, scházejí se lidé od kojeneckého věku až po důchodce. Slogan "Cikáni do práce", to je současný hit z náměstí Varnsdorfu i Rumburku…

"Cikáni do práce" - to si přejí lidé nejen z náměstí v Rumburku...

František Ryba, předseda poměrně nového uskupení Severočeši.cz na tuto problematiku říká: "Na výkřiky typu Cikáni, jděte makat, je potřeba říci i to B, tedy kam mají jít makat, protože on je jen tak nikdo někam nevezme. Tady musí splnit svou úlohu stát. A jestli stát vyhazuje peníze za naprosté nesmysly a vytváří stomiliardový schodek, rozkrádají se státní zakázky, tak ve srovnání s tímto nebude vadit, když stát vyčlení dvě, tři miliardy na to, aby Cikáni mohli pracovat v těch profesích, které jsou vzhledem ke svému vzdělání schopni dělat." (celý článek)

...pokračuje mediální lhaní
a policejní zastrašování! Do kdy???

 


Komentáře

1 Andrea Andrea | E-mail | 8. září 2011 v 20:20 | Reagovat

Jo, lidi sou už naštvaný po tom, co se stalo malýmu Patrikovi, tý servírce a těm chudákům, co je pokosili nepřizpůsobiví mačetou. Vznikla i iniciativa Protest proti snížení trestu romovi týkající se případu Patrika a toho, jak státní zastupitelství se pokusilo zamést všechno pod koberec. Chceš se připojit? Pokud ano, kontaktuj mě.

2 Aťan Aťan | 9. září 2011 v 10:48 | Reagovat

[1]: Andreo, posílám mail...

3 Petra Petra | 13. září 2011 v 17:18 | Reagovat

Jako obyvatele mesta se zde uz necitime bezpecne.. cela nase rodina je vybavena timto - http://www.lucerny.cz/lucerny/eshop/0/0/5/195-OBRANNY-PEPROVY-SPREJ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.