TABULKA ÚPLATKŮ V ČR

22. září 2011 v 17:37 | Petr Holub |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Aktuálně.cz připravilo analýzu krajských zakázek na stavby silnic. Na jejím základě vypočítalo, jak kraje v soutěžích dávají prostor pro případnou korupci. Čím vyšší známka, tím je korupční prostředí větší. Postup hodnocení: Tabulka shrnuje parametry, podle nichž kraje rozhodovaly. Výsledná známka je průměrem známek jednotlivých soutěží.

ANIMACE TABULKY ZDE


1. Jedničku získala veřejná soutěž, které se zúčastnilo víc než deset zájemců a která snížila vypsanou cenu aspoň o patnáct procent.

2. Dvojku získala soutěž, které se účastnilo 8-10 zájemců a která snížila vypsanou cenu aspoň o tři procenta.

3. Trojku získala soutěž, které se účastnilo 5-7 zájemců a která minimálně snížila vypsanou cenu.

4. Čtyřku dostala soutěž, které se účastnili 3-4 zájemci a při níž kraj resp. vláda zaplatily vyšší cenu, než poptávaly.

5. Pětku dostala soutěž, které se účastnili 1-2 zájemci a která poptávanou cenu zvýšila nejméně o deset procent.Známka se zhoršila, pokud kraj resp. vláda později platily vítězi soutěže za tzv. vícepráce.
 


Komentáře

1 cheap bras cheap bras | E-mail | Web | 5. ledna 2012 v 6:57 | Reagovat

Amazing write-up! This could aid plenty of people find out more about this particular issue. Are you keen to integrate video clips coupled with these? It would absolutely help out. Your conclusion was spot on and thanks to you; I probably won’t have to describe everything to my pals. I can simply direct them here!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.