Co je nového u Janečků? (NFPK)

18. října 2012 v 17:52 | Nadační fond proti korupci |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"


Co konkrétně fond vykonal v období červenec - říjen 2012:

Zveřejnil důkazy, které dokládají tunelování Nemocnice Na Homolce (NNH) a další související informace z doby působení MUDr. Vladimíra Dbalého coby ředitele NNH.

Podpořil protikorupční projekty v celkové výši přesahující 800 000 Kč, zejména pak:

Transparentní volby 2012 občanského sdružení Naši politici, jehož cílem bylo dlouhodobé zvýšení informovanosti občanů o jejich politických zastupitelích i aktivizace občanské společnosti v regionech, kde proběhly krajské a senátní volby.
Rychlé granty s protikorupční tématikou, které NFPK realizuje ve spolupráci s Nadací VIA. Rychlé granty chtějí povzbudit místní obyvatele, aby se aktivně podíleli na veřejném životě a hájili svá práva.

Provedl analýzu návrhů zákona o úřednících (ve spolupráci s Ekologickým právním servisem, Oživením a Transparency International) a zákona o financování politických stran (společně s Ekologickým právním servisem, Transparency International, Oživením, Zeleným kruhem a Inventurou demokracie).

Přijal několik set podnětů od lidí z celé České republiky, kteří se na NFPK obrátili jak osobně, tak e-mailem či telefonicky. (Více ZDE ve formátu PDF)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.