Příběh kmotra - recenze

24. listopadu 2013 v 11:38 | Aťan |  HUDBA + kultura

Skutečný příběh velké lásky - lásky k penězům

Drama / Krimi / Životopisný
ČR 2013, 99 min.

Režie: Petr Nikolaev
Scénář: Petr Nikolaev, Miroslav Oščatka, podle knihy Jaroslava Kmenty "Kmotr Mrázek"
Kamera: David Ployhar
Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Pavel Nečas, Kryštof Hádek, Andrej Hryc, Filip Kaňkovský, Jiří Vymětal, Vladimír Brabec a další
___________________________

Včera jsem se přesvědčil, že o provázanosti mafie a politiky lze natočit film, který není nudný, ve faktech zmatený, ale HLAVNĚ!!! diváci se v kině neubránili hlasitým reakcím. Ti, co o této problematice nevěděli nic anebo málo, odcházeli z kina dost otřeseni. Ostatní diváci, kteří něco tuší o spisech Krakatice, o české mafii, o Cattani v sukni (tady je životní příběh víc upraven), o šéfovi ÚOOZ (Vaculík), Mrázek (i zde) ve filmu hlavní postava (Vetchý) atd. atd..., - prostě občané, kteří tento mafio-politický hnus sledují, byli vděčni za šíření informací zajímavou filmovou formou. Informace a odvaha, jak známo, jsou základním předpokladem pro účinný vzdor. Václav Klaus nikdy neuznával tzv. "nepolitickou politiku", občanská hnutí a sdružení všichni namočení politici bytostně nesnášejí. Ve filmu Příběh kmotra, natočeném podle spisů a odposlechů, se všichni můžeme přesvědčit, jak draze nás stála tzv. Klausova "politická politika", stranická provázanost zločinců, kde volby nám za 20 let nepomohly vůbec v ničem. Bez občanského tlaku se z místa opravdu nepohneme.

Recenze by měla obsahovat i kritiku režie, kamery, střihu, hudby a zvuku, hereckých výkonů: nikdo mě nezklamal, ...ani Vaculík. Běžte na to, vřele doporučuji.

 


Komentáře

1 Petr Nikolaev Petr Nikolaev | Web | 6. května 2014 v 20:47 | Reagovat

Skvělý film, právě jsem jej dokoukal a ještě to vydýchávám :))

2 Aťan Aťan | 6. května 2014 v 21:00 | Reagovat

[1]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.