GUTHRIE GOVAN

23. března 2014 v 15:34 | YouTube |  HUDBA + kultura

Guthrie Govan je známý pro virtuózní hru na kytaru, ovládá mnoho technických schopností a znalostí v různých žánrech. Tento anglický kytarista je vrstevníky uznáván jako možná nejděsivější dosud žijící kytarista. Kombinace jedinečných technických schopností s mistrovstvím v téměř všech stylech ho řadí mezi nejkomplexnější kytaristy všech dob.

Přeloženo z Wikipedie pouze Googlem bez oprav:

Guthrie Govan (narozen 27. prosince 1971 v Chelmsford , Essex , Anglie ) je anglický kytarista a instruktor, známý pro jeho práci s kapelami aristokratů , Asie (2001-2006), Docker spolek, GPS , Young Punx a přátelství jsou stejně jako Erotické dorty (vozidel, pro jeho vlastní hudbu). On je známý kytarový instruktor přes jeho práci s britskými časopisu Guitar Techniques, Guildford akademii soudobé hudby, Lick Library a v současné době na Brighton Institute of Modern Music. On je z roku 1993 vítěz kytarista časopisu "Kytarista roku" soutěže.
Přes jeho úspěch časopisu a úspěchy s Asií a dalšími kapelami, to bylo jeho působení na YouTube přes klipy z jeho hraní, což vedlo jej, aby byl považován za jednoho z nejlepších světových současných hráčů na elektrickou kytaru, a jedním z nejflexibilnější hráči v hudební oblasti působnosti, i když je primárně považován jazz fusion hráč a rockový kytarista. Jako výsledek, Govan nyní pravidelně cestuje mezinárodně, výuka na různých klinikách po celém světě.

Govan začal hrát na kytaru ve věku tři, povzbuzen jeho otcem, ale zpočátku učí hlavně podle sluchu. Jeho otec ho učil pět akordy a uvedl jej do své rozsáhlé sbírky nahrávek. Začal tím, že poslech hudby v chronologickém pořadí, od 50. let rock 'n' roll, jako Jerry Lee Lewis a Little Richard a pak The Beatles, Cream a Jimi Hendrix, a pak Frank Zappa a AC/DC atd., vypracování akordy a sóla z poslechu záznamů. Half-skotský, Govan byl také silně ovlivněn zal Cleminson na Alex Harvey Bandu, který se považuje byli "jeho Jimmy Page". Naučit se hrát na kytaru a hudba byla jako přírodní proces, jako učit se mluvit anglicky na Govan. Ve věku devíti on a jeho bratr Seth Govan hrál na kytaru na Thames Television program s názvem Ace zprávy.

Na střední škole byl vystaven, přes starší spolužáky, aby " ničení "kytaristů své doby. [Považuje se, že byl "podivný dítě" ve škole, kdo by hrál v různých koncertech se staršími studenty, ale nikdy nebyl ve formální skupině jako teenager. Jeho první slušná kytara byl Gibson SG , který pořád zamčený ve svém domě, protože nechtěl, aby se to na cestě ze strachu, že by mohl být odcizen nebo poškozen.
Poté, co opustil školu, Govan studoval angličtinu na univerzitě v Oxfordu , ale odešel po roce věnovat se kariéře v hudbě. Govan říká, že on byl roztrhaný mezi touhou stát se "chytrý člověk" nebo se "špinavý rock and roll osoba" a rozhodl se soustředit na hudbu. V této době (dle Govana vlastní odhad, 1991) poslal ukázky své práce, aby Mike Varney o firmu Shrapnel Records . Varney byl ohromen a nabídl mu nahrávací smlouvu, nakonec však Govan odmítl. Pokud jde o jeho důvodů, vysvětlil: ". Bylo to, jako by všechno, co jsem opravdu chtěl vědět, bylo, že jsem byl dost dobrý, [...] zjistil jsem, že jsem stále trochu na pozoru před skartovat hnutí".
V roce 1993, on vyhrál kytarista časopisu "Kytarista roku" soutěž se svým instrumentálním kouskem Wonderful Kluzké Thing (verze, která by se nakonec objeví na své debutové sólové album), demo trati mu vyneslo místo mezi několika dalšími účastníky na trhu v živé finále, které on pak vyhrál. Ocenění peníze mu umožnilo koupit svůj první zesilovač. Govan věděl, že s dlouhou historií přepis hudby z evidence pro své vlastní učení, že by to dělat profesionálně v oblasti jiné obtížné najít a předložila největší technicky obtížný kousek, který mu mohl myslet (vzorku přepis Shawn Lane kus) na Guitar Techniques časopis. To mu vyneslo práci jako přispěvatel do časopisu, končí kouzlo práci v rychlém občerstvení u McDonalds.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.