Ách jo... ty zkurvený odposlechy...

28. dubna 2014 v 9:52 | NFPK / Petr Soukenka |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Tento týden se v médiích začaly objevovat odposlechy Romana Janouška. Lidé, kteří jsou znalí pražského prostředí, jejich obsahem překvapeni nejsou, neboť o tom, jak celý systém vzájemných protislužeb, úplatků, tunelování a kamarádšoftů fungoval, si povídala celá Praha. Přesto to je smutné čtení a asi by stálo za nějakou hlubší politologickou a sociální studii, zda je toto skutečně demokracie nebo zda se jedná o nějakou formu mafiánsko-oligarchického státního uspořádání.

Ještě krátká poznámka závěrem. V uveřejněných odposleších se objevilo jedno jméno, které by nemělo zapadnout. Tím jménem je František Nachtigall. Ano, je to ten František Nachtigall, který postupně pracoval mimo jiné v Aha, pak v Týdnu a nyní je ředitele strategického rozvoje skupiny MAFRA (vlastníkem MAFRY je A. Babiš). Mimochodem, podle některých zdrojů se objevil F. Nachtigall na scéně v souvislosti s odposlechy již v minulosti a to konkrétně v odposlechu Bém - Janoušek. Jméno F. Nachtigalla v rozhovoru přímo nepadne, ale stačí napovědět, že byl F. Nachtigall šéfredaktorem AHA a Pavel Bém o něm nehovoří zrovna lichotivě. Přepis rozhovoru je níže.

Bém: Jen bych tě rád upozornil, že mě s..., když dneska otevřu Rudý právo a čtu tam ty zku..... články, který tam čtu. A zvlášť, když je to tohleto Rudý právo. A že mě s..., když mně dneska někdo z deníku Aha! klade úplně dementní otázku, jestli je skutečně pravda, jestli tam nějací Slováci jedou, nebo nejedou. Kurník, jak je takováhle věc možná, do pr....? Tak to někdo řídí, nebo to nikdo neřídí?
Janoušek: Já myslím, že to řídí správně.
Bém: Ne, ne, ne! Tak si prostě zavolej toho idiota.
Janoušek: Už jsem ho zavolal.
Bém: Ne! Ať už začne dělat nějakou práci. Jestli si zejtra v tomhle svinským deníku přečtu větu…
Janoušek: Nepřečteš.
Bém: Ne, ne! Počkej! Jak nepřečtu, ty vole! Dneska jsem dostal deset takových otázek. Už mě to s..., prostě!
Janoušek: Já…
Bém: Už se v tom začněte angažovat, kurník!
Janoušek: Tak jo. Tak čau.
Bém: Ne, počkej! Já ti říkám Právo a Aha! Co to je tohle?!
Bém: Nějakej s... mi tam klade dotazy, že bych ho nejraději nakopal do koulí za to.
Janoušek: Dobrá, teď hned jdu mu volat. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.