Analýza převratu ve složkách policie

10. června 2016 v 11:40 | ČT24 + Martin Fendrych |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"+ VIDEO s poslancem Ivanem Gabalem,
místopředsedou Výboru pro bezpečnost - ZDE

Chovanec likviduje Šlachtu a ÚOOZ, aby zas byl "klid na práci"

Ředitel protimafiánské policie Robert Šlachta, 1. náměstek ÚOOZ Stanislav Růžička a někteří vedoucí odborů a krajských expozitur podali žádost o odchod do civilu k 1. červenci. Rozpadá se klíčový útvar policie, který řeší největší české kriminální kauzy.

Když odešel jeho bývalý šéf Jan Kubice, policii opustila řada kvalitních detektivů. Vybudovat útvar znovu, aby byl schopen aktivně fungovat, trvalo čtyři roky. Po celou tu dobu byla jeho činnost mírně řečeno utlumena. Takový vliv mají zásahy politiků. (Kubiceho, jak víme, z policie vyhnal Ivan Langer, ministr vnitra za ODS.)

Tanec okolo ÚOOZ, snaha vypudit Šlachtu, se prý "politizuje". Mluví o tom ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD): "To, co vymyslel Andrej Babiš, že by politické sekretariáty měly rozhodovat a dohadovat se o vnitřní struktuře policie, je nehorázná snaha o politizaci policie."

Chovanec to dělá mazaně: hází vinu na Babiše. Jako by Babiš nutil Šlachtu odejít. Jsem všechno, jen ne babišovec, ale ministr vnitra námi vrtí jak jezevčíkem. Zničení ÚOOZ nevymyslel Babiš, nýbrž Chovanec s bývalým estébákem Zdeňkem Laubem, který se stal, také za souhlasu Chovance, náměstkem policejního prezidenta a brigádním generálem (tu hodnost mu dal Miloš Zeman).

O reorganizaci tedy rozhodl bývalý estébák za přikyvování ochotného či poslušného Tomáše Tuhého a za souhlasu, ne-li pod taktovkou, Chovance. Takže ne stranické sekretariáty.

Co hraje ministr vnitra za hru? Zastavit rozjetý ÚOOZ. Jak jsme psali, je nebezpečný, protože ho právě ony sekretariáty nekontrolují, nemají od něj informace. Byly doby, kdy ministr vnitra Gross (ČSSD) pravidelně docházel na protikorupční policii pro informace. Na ÚOOZ za Šlachty nemá smysl chodit. Nic nedá. Proto musí z kola ven.

Drsně zní informace olomouckého vrchního žalobce Pavla Komára: "Nejzávažnější je skutečnost, že ze dvou našich trestních věcích vyplývá podezření, že už zhruba tři roky zpátky bylo plánováno sloučení ÚOOZ s jiným útvarem policie s celorepublikovou působností. Cílem bylo elegantně se zbavit plukovníka Šlachty." Více ZDE>

Otevřený dopis vedení ÚOOZ ministru vnitra Chovancovi - ZDE

Aktuálně - ZDE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.