KDO TAHÁ ZA NITKY V POLITICKÝCH STRANÁCH?

19. dubna 2017 v 14:08 | Týdeník EKONOM |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"

Týdeník Ekonom zmapoval, které osoby mají největší vliv v klíčových politických stranách a kdo určuje volební strategii. A došel ke zjištění, že co česká politická strana, to jiný organismus a model vlivů. Časté nářky, že naše partaje jsou všechny stejné, možná platí o ideové vyprázdněnosti nebo vůli k moci, ale určitě ne o vzorci, na němž jsou vystavěny.

Třeba ve favorizovaném Babišově hnutí ANO hrají prim loajální či agilní "dvořané" dominantního předsedy, zatímco v ČSSD se naopak nejvíc zviditelňují rebelové. Opatrná ODS dnes sází na tahouna s výrazným jménem i názory, komunisté se tradičně dělí do frakcí a lidovecké osobnosti se ponejvíce vyskytují v regionech.

Týdeník Ekonom zkoumal šest politických formací s největšími šancemi na úspěch v podzimních sněmovních volbách, aby zmapoval, kdo na ně má zevnitř nebo zvenčí největší vliv. Na první pohled je vidět, že ANO, sociální demokraté, občanští demokraté, lidovci se Starosty, TOP 09 i komunisté generují svým provozem a vnitřními spory dost vyhraněných osobností, které budou v blížících se podzimních volbách do sněmovny hrát klíčovou roli.

Více podrobný grafický přehled - klik ZDE


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.