Neschopnost MILOŠE ZEMANA vybrat si poradce

14. března 2018 v 13:39 | Aťan |  ČESKÁ HISTORIE I SOUČASNOST "napřeskáčku"


Čínská skupina CEFC, která měla ambici udělat si z Prahy svou základnu pro evropskou expanzi, se dostala do konfliktu s čínskou vládnoucí garniturou. Byla odříznuta od peněz a její šéf Jie Ťien-ming je zatčen. Přesto je ještě stále poradcem prezidenta Miloše Zemana "pro otázky Čínské lidové republiky". Ukazuje se, že v posledních týdnech CEFC dělala dost zoufalé věci. Podle agentury Reuters na tom byla se svým obřím zadlužením tak špatně, že si půjčovala na patnáct dní za úrok 36 procent.

Video z roku 2013

Na Facebooku mne zaujal komentář ALBERTA SKAMURSKÉHO.
Pro pochopení Zemanova postoje je třeba si připomenout, že Zeman, přestože byl synem učitelky, velké vzdělání nemá. Jeho kariéra začala na VŠE, čili komunistickém učilišti. Do hlavy mu vtloukli poznatky o nadhodnotě, výrobních prostředcích a výrobních silách, třídním boji, třech kořenech a třech zdrojích marxismu-leninismu a podobně. Jde vesměs o poznatky v současnosti naprosto bezcenné. Postupně to jistě začal chápat i Zeman samotný a rozhodl se, že bude své vzdělání doplňovat či rozvíjet. Provedl to po způsobu jiných "rádoby vzdělanců". Koupil si různé příručky "výroky slavných" a jal se vštěpovat citáty do své paměti. Ze slovníků získal slovníkové znalosti a jimi ohromuje prosté občany bez poučení. Dosahuje toho, že takoví lidé žasnou: TEN ZEMAN ALE MUSÍ BÝT CHYTRÝ. Na skutečně vzdělaného člověka ovšem takový dojem neudělá. Přivede ho leda k tomu, že vzdělanost umí Miloš Zeman pouze výtečně předstírat. Důsledkem je Zemanův zavilý odpor k těm, kdo skutečně vzdělaní jsou.

Kresba: Miroslav Kemel

Demonstrace 14. 3. 2018 před Hradem na Facebooku - ZDE


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.